Drugie miejsce juniorów MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Drugie miejsce juniorów MUKS 1811 Unii

Koszykarze AZS PWSZ Skierniewice triumfowali w rozegranym podczas weekendu w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, X Memoriale Michała Smętka juniorów (rocznik 2001 i młodsi). Prowadzona przez trenera Łukasza Wardzińskiego ekipa MUKS 1811 Unii Tarnów zajęła drugie miejsce, przegrywając jedynie z drużyną ze Skierniewic.

W pierwszym meczu gospodarze zmierzyli się właśnie z ekipą AZS PWSZ Skierniewice. Do przerwy ekipa MUKS 1811 Unia przegrywała 34-38, po trzech kwartach było jednak 60-60. W ostatniej części meczu znów nieznacznie skuteczniejsi okazali się przeciwnicy, zwyciężając 77-73 (18-15, 20-19, 22-26, 17-13).

Na zakończenie pierwszego dnia memoriałowych potyczek, tarnowianie zmierzyli się z MKS Gorlice. Po wyrównanej pierwszej kwarcie, zakończonej dwupunktową tylko wygraną MUKS 1811 Unii, w pozostałych odsłonach inicjatywa należała już do gospodarzy. Wyższość naszej ekipy szczególnie widoczna była w ostatniej „ćwiartce” zakończonej czternastopunktową wygraną zespołu trenera Łukasza Wardzińskiego. Ostatecznie tarnowianie wygrali to spotkanie 105-77 (25-23, 25-18, 28-23, 27-13).

Trzecim rywalem MUKS 1811 Unii był SKS Start Łódź. Losy tego meczu rozstrzygnęły się praktycznie już w pierwszej kwarcie, po której tarnowianie prowadzili 35-13. W dalszych minutach gospodarze systematycznie powiększali przewagę, zwyciężając w końcowym rozrachunku 97-47 (35-13, 18-10, 22-10, 22-16).

Na zakończenie podopieczni trenera Łukasza Wardzińskiego zmierzyli się z MKS Gorlice. Do przerwy prowadzili 35-28, po trzeciej kwarcie powiększyli natomiast swą przewagę do szesnastu „oczek” (56-40). Ostatnia część meczu należała wprawdzie do gorliczan, ale gościom nie udało się odrobić strat i spotkanie decydujące o drugim miejscu w końcowej klasyfikacji zakończyło się wygraną MUKS 1811 Unii 71-69 (17-15, 18-13, 21-12, 15-29).

W pozostałych meczach: SKS Start Łódź – UKS Regis Wieliczka 65-109, MKS Gorlice – SKS Start Łódź 99-68, UKS Regis Wieliczka – AZS PWSZ Skierniewice 71-92, SKS Start Łódź – AZS PWSZ Skierniewice 60-144, MKS Gorlice – UKS Regis Wieliczka 82-65, AZS PWSZ Skierniewice – MKS Gorlice 94-60.

Końcowa klasyfikacja: 1. AZS PWSZ Skierniewice – 8 pkt. (407-264), 2. MUKS 1811 Unia Tarnów – 7 pkt. (346-272), 3. MKS Gorlice – 6 pkt. (318-332), 4. UKS Regis Wieliczka – 5 pkt. (314-310), 5. SKS Start Łódź – 4 pkt. (242-449)

„Królem” strzelców został Jakub Niedźwiadek z AZS PWSZ Skierniewice, zdobywając 118 punktów. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych zespołach wybrano: Dominika Bartoniewicza (AZS PWSZ Skierniewice), Kamila Jewułę (MUKS 1811 Unia Tarnów), Dominika Ignara (MKS Gorlice), Tomasza Windaka (UKS Regis Wieliczka) oraz Artura Sobczaka (SKS Start Łódź).

MUKS 1811 Unia: Michał Moskal 68, Kamil Jewuła 61, Mateusz Pochroń 49, Kamil Kucharski 39, Andrzej Schabowski 39, Kamil Górecki 31, Adrian Kloch 22, Grzegorz Idziak 15, Bartłomiej Kras 13, Mikołaj Ciesielski 5, Adrian Boduch 2, Kacper Maniawski 2, Dominik Machala 0.