Drugie miejsce młodych „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Drugie miejsce młodych „Jaskółek”

Żużlowcy tarnowskiej Unii zajęli drugie miejsce w turnieju szóstej rundy Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, który wczoraj rozegrany został na torze w Tarnowie. Zwycięstwo przypadło tym razem ekipie Motoru Lublin.

Zawody żużlowe na torze w Tarnowie

Tarnowianie zaprezentowali się przed swoją publicznością w tak samym składzie – bez kontuzjowanego Mateusza Gzyla - jak w środowych zawodach piątej rundy. Bardzo podobne osiągnęli również wyniki. Carlos Eber Ampugnani i Roman Kapustin, podobnie jak w środę zakończyli zawody z dorobkiem dziewięciu „oczek”. W ich ślady poszedł Piotr Świercz, który w piątej rundzie wywalczył dziesięć punktów.

Zawody zakończyły się zwycięstwem – trzecim już w czwartym turnieju – ekipy Motoru Lublin, w którego szeregach pierwszoplanową postacią był zdobywca kompletu punktów, Mateusz Cierniak. Najskuteczniejszym zawodnikiem wczorajszych zmagań na tarnowskim torze okazał się jednak Krzysztof Sadurski. Zawodnik Orlen Cellfast Wilków Krosno zdobył w sześciu biegach siedemnaście punktów, jedynie w siedemnastym wyścigu ulegając Mateuszowi Cierniakowi. Jego bardzo dobra postawa nie pomogła jednak zwycięzcom środowego turnieju, tym razem ekipa z Krosna uplasowała się na trzeciej pozycji. Drużyna Texom Stali Rzeszów ponownie przyjechała do Tarnowa w niepełnym składzie i tak jak w środę nie została sklasyfikowana.