Drugie miejsce młodych koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Drugie miejsce młodych koszykarzy MUKS 1811 Unii

Koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zajęli drugie miejsce w odbywającym się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, I Turnieju Chłopców (rocznik 2005 i młodsi) rozegranym z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Zawody zakończyły się sukcesem zespołu UKS Regis Wieliczka, który rozstrzygnął na swoją korzyść wszystkie trzy spotkania.

W pierwszym meczu, prowadzona przez trenera Łukasza Stawarza, drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyła się z STK Nowy Sącz. Był to mecz do jednego kosza. W pierwszej „ćwiartce” tarnowianie zagrali na zero z tyłu, w żadnej z kolejnych kwart nie pozwolili natomiast rywalom na zdobycie więcej niż sześciu „oczek”. Sami w każdej z odsłon rzucili natomiast minimum dwadzieścia punktów, co przyniosło im zdecydowaną wygraną 91-14 (22-0, 24-4, 20-4, 25-6).

Drugim rywalem gospodarzy była krakowska Wisła. Dwie pierwsze kwarty tego spotkania należały zdecydowanie do koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów, którzy do przerwy prowadzili 36-19. Po zmianie stron, gra miała już zdecydowanie bardziej wyrównany charakter. Po trzydziestu minutach przewaga zespołu trenera Łukasza Stawarza nieznacznie wzrosła (49-30), w ostatniej kwarcie krakowianie odrobili natomiast część strat i mecz zakończył się wygraną MUKS 1811 Unii 61-47 (24-15, 12-4, 13-11, 12-17).

Kończący turniej pojedynek pomiędzy MUKS 1811 Unią, a UKS Regis Wieliczka był meczem decydującym o pierwszym miejscu w zawodach, wieliczanie również wygrali bowiem swoje dwa pierwsze spotkania. Pierwsza jego kwarta zakończyła się remisowo. W dwóch kolejnych zdecydowanie skuteczniejsi byli jednak zawodnicy z Wieliczki, którzy przed ostatnią częścią meczu prowadzili 66-47. W czwartej kwarcie gracze UKS Regis Wieliczka nie tylko nie roztrwonili tej przewagi, ale jeszcze nieznacznie ją powiększyli, zwyciężając 84-61 (20-20, 20-12, 26-15, 18-14).

MUKS 1811 Unia: Igor Michalski 56, Eryk Styrkowiec 46, Bartosz Opioła 29, Mikołaj Wróbel 23, Mateusz Baziak 22, Przemysław Gołąb 16, Jakub Pierzchała 10, Szymon Skrzypek 8, Mikołaj Tabor 2, Jakub Kocan 1, Szymon Skowron 0, Mateusz Zabawa 0.

W innych spotkaniach: Wisła Kraków – UKS Regis Wieliczka 47-97, UKS Regis Wieliczka – STK Nowy Sącz 117-27, Wisła Kraków – STK Nowy Sącz 50-23.

Końcowa kolejność: 1. UKS Regis Wieliczka – 3 zwycięstwa, 2. MUKS 1811 Unia Tarnów – 2 zwycięstwa, 3. Wisła Kraków – 1 zwycięstwo, 4. STK Nowy Sącz – 0 zwycięstw.

„Królem” strzelców turnieju został Jan Pisarski z UKS Regis Wieliczka – 68 pkt. Najlepszymi zawodnikami w swoich zespołach wybrani zostali natomiast: Tymoteusz Pogorzelski (UKS Regis Wieliczka), Igor Michalski (MUKS 1811 Unia Tarnów), Bogdan Wolski (Wisła Kraków) oraz Kacper Kogut (STK Nowy Sącz).