Dwa medale judoków w Sochaczewie - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa medale judoków w Sochaczewie

Z dwoma medalami wrócili zawodnicy Błękitnych-MPEC Tarnów z rozegranego w Sochaczewie Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów w judo. Pozwoliło to ekipie z Tarnowa na zajęcie piątego miejsca w klasyfikacji medalowej.

Medaliści Otwartego Międzynarodowego Pucharu Polski Juniorów w judo

Z bardzo dobrej strony pokazał się w Sochaczewie, wicemistrz Polski młodzików z 2021 roku i reprezentant kadry narodowej juniorów młodszych, Sergiusz Sikorski (na zdjęciu). Zajął on pierwsze miejsce w kategorii 55 kg, kolejno pokonując: Bartosza Wójcika ze Spartakusa Lublin, Jakuba Sielskiego z Tomity Lublin, Krystiana Ziółkowskiego z Ostrovii Ostrowiec Świętokrzyski oraz Konrada Zdanowskiego z Arcusa Warszawa. Warto dodać, że wszystkie te walki tarnowianin wygrał przed czasem.

Na trzecim miejscu rywalizację w wadze +100 kg zakończył aktualny wicemistrz Polski juniorów młodszych, Michał Florek. Tarnowianin rozpoczął starty od przegranych z Wiktorem Jankowskim ze Startu Radom oraz Jakubem Roszakiem z Ippon Kożuchów, w trzeciej walce wygrywając z Marcelem Dobrianem z Sensei Płock

Dobrze zaprezentował się także, występujący w licznie obsadzonej – 38 startujących – kategorii 73kg, Mateusz Brożek. W pierwszej rundzie wylosował wolny los, w drugiej w pięknym stylu pokonał przez ippon, startującego w barwach Spartakusa Lublin Ukraińca, Andriia Soverdę. W trzeciej rundzie nasz zawodnik nie sprostał natomiast znacznie mocniejszemu i doświadczonemu Szymonowi Brzuszczyńskiemu z UKS 225 Warszawa.

Dwa pojedynki stoczył w Sochaczewie, występujący w kategorii 81 kg, brązowy medalista tegorocznych mistrzostw Polski juniorów młodszych w wadze do 73 kg, Maksymilian Marcinek. W pierwszym pokonał przez ippon Szymona Marka (Samuraj Koszalin), w drugim przegrał z Mateuszem Sawickim z Juvenii Wrocław. Przy okazji warto zaznaczyć, że Maksymilian Marcinek powołany został do reprezentacji Polski na Puchar Europy Juniorów Młodszych, który 24 października odbędzie się w Berlinie.

Zaznaczyć trzeba, że wszyscy czterej startujący w tych zawodach podopieczni trenera Krzysztofa Sieniawskiego są jeszcze juniorami młodszym i był to ich debiut w zmaganiach juniorskich.