Dwa medale młodych tarnowskich wspinaczy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa medale młodych tarnowskich wspinaczy

Z dwoma brązowymi medalami powrócili wspinacze AZS AT Tarnów z rozgrywanych w austriackim Imst zawodów Pucharu Europy juniorów we wspinaczce sportowej. Wywalczyli je Maja Oleksy oraz Oskar Szalecki (na zdjęciu).

Oskar Szalecki

Rywalizująca w konkurencji na prowadzenie juniorek (zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: młodzieżowcy, juniorzy i juniorzy młodsi) Maja Oleksy w kwalifikacjach zajęła ósme miejsce, pewnie awansując do dziesięcioosobowego finału. Tam musiała ustąpić pola jedynie Austriaczce Sophii Avender oraz Słowence Zali Mlakar Starić, co dało jej miejsce na najniższym stopniu podium.

Rywalizujący również wśród juniorów Oskar Szalecki, rezultatem 6.36 s triumfował w kwalifikacjach konkurencji na czas. W ćwierćfinale tarnowianin pokonał Ukraińca Illię Yehorkina (zawodnik AZS AT uzyskał w tym biegu najlepszy czas zawodów – 6.01 s). W półfinale nie ukończył niestety rywalizacji z późniejszym zwycięzcą, Hiszpanem Alberto Garcią Rodriguezem de Sepulvedą, w biegu o trzecie miejsce, z czasem 6.02 s. pewnie zwyciężył natomiast Włocha, Samuele Grazianiego.