Dwa medale tarnowskich karateków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa medale tarnowskich karateków

Z dwoma medalami: srebrnym i brązowym, wrócili zawodnicy Tarnowskiego Klubu Sportowego Kyokushin Karate z rozgrywanych w Bartoszycach w Mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w karate kyokushin.

Miłosz Adamczyk wywalczył w Bartoszycach srebrny medal

Srebrny medal w wadze 80 kilogramów wywalczył startujący w kumite młodzieżowców Miłosz Adamczyk (na zdjęciu). W finałowej walce tarnowianin uległ Jakubowi Owczarkowi z Konieckiego Klubu Karate Kyokushin. W tej samej wadze, na miejscach 5-8 sklasyfikowany został inny zawodnik TKS Kyokushin Karate, Kamil Żurawski.

Drugim tarnowianinem na podium był Tomasz Burnat, zapewniając sobie trzecie miejsce w kumite młodzieżowców w wadze ponad 80 kilogramów.

Punktowaną lokatę 5-8 wywalczyła ponadto w Bartoszycach Kornelia Korzec, rywalizująca w kumite juniorek w wadze ponad 60 kilogramów. W mistrzostwach startowali także: Letycja Dudek, Hanna Dyngosz oraz Wiktoria Rusiecka.

Opiekę nad tarnowskimi karatekami sprawowali: sensei Magdalena Hajduk oraz sensei Wojciech Hajduk.