Dwa punkty SPR PWSZ w Zawadzkiem - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa punkty SPR PWSZ w Zawadzkiem

Z dwoma punktami powrócili piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów z Zawadzkiego, gdzie o kolejne punkty w grupie „B” pierwszej ligi walczyli z tamtejszym ASPR. Po sześćdziesięciu minutach spotkanie zakończyło się remisem 35-35 (20-18) i o wygranej zadecydował konkurs rzutów karnych, w którym lepsi okazali się tarnowianie, zwyciężając 5-4.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w 5 min po rzucie Michała Morzyka wygrywali 5-2. Do pierwszego w tym meczu remisu doprowadził w 12 min Michał Kubisztal, po którego akcji na tablicy pojawił się wynik 8-8. Cztery minuty później po bramce Jakuba Kowalika, tarnowianie po raz pierwszy wyszli natomiast na prowadzenie (10-11). Potem bardzo długo żadna z drużyn nie potrafiła wypracować przewagi większej niż jednobramkowa i jeszcze w 29 min notowano remis 17-17. Na dwa trafienia Macieja Ścigaja oraz bramkę Sebastiana Danysza, podopieczni trenera Ryszarda Tabora odpowiedzieli jednak tylko celnym rzutem Damiana Misiewicza i pierwsza odsłona zakończyła się dwubramkową wygraną ASPR.

Po zmianie stron gospodarze szybko powiększyli dystans do trzech trafień (21-18 w 31 min), ale dwie minuty później po golach Daniela Dutki i Michała Kubisztala prowadzili tylko 21-20.  Szybko znów odskoczyli jednak na trzy trafienia (24-21 w 38 min), a w 42 min po czwartej już po przerwie bramce Macieja Ścigaja wygrywali nawet 28-24. Tarnowianie odrobili jednak straty, po rzucie Emiliana Jewuły doprowadzając w 49 min do remisu 29-29. Do końca spotkania trwała już wyrównana walka, w której górą była raz jedna raz druga drużyna. W 58 min po rzucie Damiana Misiewicza było 35-34 dla „siódemki” z Tarnowa, w samej końcówce do remisu doprowadził jednak Sebastian Danysz.

W konkursie rzutów karnych, w pierwszych czterech seriach zawodnicy obu drużyn trafiali bezbłędnie (bramki dla SPR PWSZ zdobyli: Albert Sanek, Daniel Dutka, Marcin Wajda i Krzysztof Mogielnicki). W piątej serii, najpierw Filip Jastrząb obronił rzut Michała Krygowskiego, a chwilę później nie pomylił się Łukasz Nowak i mecz zakończył się wygraną tarnowian.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb, Piotr Sądowicz – Damian Misiewicz 7, Łukasz Nowak 6, Michał Kubisztal 5, Daniel Dutka 4, Krzysztof Mogielnicki 4, Marcin Wajda 4, Kamil Drobiecki 1, Emilian Jewuła 1, Jakub Kowalik 1, Albert Sanek 1, Jakub Spieszny 1, Bartosz Niemiec.