Dwa punkty na koniec rundy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa punkty na koniec rundy

Zwycięstwem za dwa punkty zakończyła pierwszą rundę drugoligowych rozgrywek, druga drużyna piłkarzy ręcznych Grupy Azoty SPR Tarnów. Tarnowianie w meczu rozegranym w hali SP nr 23 w Tarnowie pokonali HLB Buskowiankę Busko-Zdrój. Pierwszą rundę podopieczni trenera Marcina Janasa zakończyli z dorobkiem trzech zwycięstw i trzech porażek.

Mecz piłki ręcznej mężczyzn: Grupa Azoty SPR II Tarnów - HLB Buskowianka Busko-Zdrój

Do 10 min oba zespoły zdobywały bramki na przemian i po zakończeniu tej serii notowano rezultat 4-4. Minutę później po rzutach Oskara Klamrzyńskiego i Szymona Wajdy, gospodarze prowadzili 6-4, ale w 15 min po serii trzech trafień Marcina Szustaka było 6-7. Dwie minuty później po kolejnej bramkowej akcji tego zawodnika, szczypiorniści z Buska-Zdroju prowadzili 9-7. Dwie bramki Oskara Klamrzyńskiego doprowadziły w 20 min do remisu 9-9, w 25 min znów górą byli jednak goście, prowadząc 11-9. Tę dwubramkową przewagę „siódemka” gości utrzymała do końca pierwszej połowy.

Drugą część meczu zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Młody zespół Grupy Azoty SPR II zdobył pięć bramek z rzędu i w 38 min po drugim po przerwie trafieniu Igora Mroza prowadził 16-13. Cztery minuty później Jakub Sikora powiększył przewagę tarnowian do pięciu trafień (19-14), ale w 44 min dzięki dwóm trafieniom Sebastiana Trutkowskiego na tablicy pojawił się rezultat 19-17. W 47 min po akcji Szymona Wajdy było 22-18, rzut karny wykorzystany przez Michała Żarnowskiego spowodował jednak, że w 51 min tarnowianie wygrywali tylko 22-21. Mało tego w 58 min po rzucie Ernesta Czai notowano wynik 24-24. W końcowych minutach na trafienie gospodarzy celnym rzutem odpowiadali także goście i w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 26-26 (11-13). Warto dodać, że bramkę dającą przyjezdnym zdobył w ostatniej minucie, 43-letni wychowanek Pałacu Młodzieży, Dariusz Kubisztal, dla którego było to siódme tego dnia trafienie. W konkursie rzutów karnych po trzech seriach nasz zespół przegrywał 1-2. Celne rzuty Oskara Klamrzyńskiego i Igora Mroza w połączeniu z niewykorzystanymi okazjami Jakuba Zawarczyńskiego oraz Michała Mizdry, przyniosły jednak sukces „siódemce” trenera Marcina Janasa.

Grupa Azoty SPR II: Mateusz Chłopek, Oskar Drajewicz, Jakub Hołda – Igor Mróz 7, Oskar Klamrzyński 6, Jakub Sikora 3, Szymon Wajda 3, Konrad Wątroba 3, Patryk Kwarciński 2, Mateusz Hoim 1, Przemysław Mądel 1, Kacper Bednarz, Korneliusz Małek.