Dwa razy podium dla judoków Błękitnych - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa razy podium dla judoków Błękitnych

Z dwoma brązowymi medalami powrócili judocy Błękitnych Tarnów z rozegranych w sobotę w Bytomiu zawodów Pucharu Polski juniorów młodszych. Na starcie turnieju odbywającego się w ramach Memoriału Józefa Wiśniewskiego (byłego prezesa Polskiego Związku Judo) stanęło ponad 400 zawodniczek i zawodników.

Hala Czarnych Bytom

W kategorii 66 kg, na najniższym stopniu podium stanął Arkadiusz Lechowicz. Podopieczny trenera Krzysztofa Sieniawskiego w pierwszej rundzie miał wolny los, a w pierwszej walce pokonał Adriana Jakubinieca z Judo Gryf Słupsk. W kolejnych pojedynkach tarnowianin zwyciężył Macieja Hulboja z Czarnych Bytom oraz Nazara Tsukanova z AZS AWF Gdańsk, aby w walce półfinałowej ulec Franciszkowi Koźlikowi z AZS AWF Katowice. W pojedynku o brązowy medal, Arkadiusz Lechowicz wygrał natomiast przed czasem z Norbertem Woźniakiem z ASW Judo Jasło.

Po brązowy medal sięgnął także, występujący w wadze plus 90 kg, inny zawodnik trenera Krzysztofa Sieniawskiego, Michał Florek. W pierwszej rundzie pokonał on przez ippon Kacpra Góralczyka z Dębu Dębowiec, w drugiej rundzie nie sprostał natomiast - choć prowadził przez waza-ari – Jakubowi Rodzajowi z KS Ippon Kożuchów. W walce repasażowej nasz zawodnik zwyciężył przed czasem Marcela Dobriana z Olimpijczyka Włocławek. W walce o brąz, tarnowianin po raz kolejny wykazał się skuteczną techniką, która dała mu wygraną przed czasem z Dawidem Łobodą z radomskiego Startu.

Z dobrej strony pokazała się w Bytomiu także, startująca w kategorii 52 kg, młodziczka, Julia Knapik. Wywalczyła ona punktowane siódme miejsce, notując trzy zwycięstwa i dwie porażki.

Na dziewiątej pozycji sklasyfikowany został natomiast rywalizujący w kategorii 66 kg (41 startujących), Mateusz Brożek. Po trzech wygranych w eliminacjach, w dwóch kolejnych walkach – ćwierćfinałowej i repasażowej – doznał on porażek i został wyeliminowany z dalszej rywalizacji.