Dwa srebrne medale Nikodema Wałaszka - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa srebrne medale Nikodema Wałaszka

Z dwoma srebrnymi medalami powrócił Nikodem Wałaszek z rozgrywanych podczas weekendu w Bełchatowie lekkoatletycznych Mistrzostw Polski do lat 16. Reprezentujący barwy AZS PWSZ Tarnów podopieczny trenera Jarosława Wałaszka wywalczył je w biegach na 100 i 300 metrów.

W eliminacyjnym biegu na 100 metrów, tarnowianin zajął w swojej serii drugie miejsce, a uzyskany przez niego wynik 11.33 s był czwartym rezultatem eliminacji. W finale reprezentant AZS PWSZ pobiegł o osiem setnych sekundy szybciej (11.25 s), co pozwoliło mu na zajęcie drugiego miejsca.

Srebrny medal wywalczył Nikodem Wałaszek również w biegu na 300 metrów, w którym biegnąc w najszybszej serii osiągnął metę w czasie 36.31 s.