Dwa srebrne medale Patrycji Kubisztal na OOM w Zielonej Górze - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa srebrne medale Patrycji Kubisztal na OOM w Zielonej Górze

Zawodniczki Tarnowskiego Klubu Strzeleckiego LOK ponownie zdobyły srebrne medale. Tym razem podczas Finałów OOM w strzelectwie sportowym, rozegranych w Zielonej Górze i Wrocławiu.

W dniach 22–27.07.2010 na strzelnicach Gwardii Zielona Góra obyły się Finały OOM w strzelectwie sportowym w której wzięło udział 26 reprezentantów Małopolski. Najliczniej reprezentowany był Tarnowski Klub Strzelecki LOK, który reprezentowało aż 8 zawodniczek. Kierownikiem reprezentacji województwa był jego Prezes i trener Jerzy Madej. Po otwarciu finałów, którego dokonał Minister Sportu Adam Giersz, w piątek, 23.07, na nowo otwartej hali sportowej w Zielonej Górze rozpoczęły się zmagania na strzelnicach.

Małopolska zdobyła 8 medali, w tym 1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe. Wynikiem 587 punktów i 3 x 20 - 569 punktów dwa medale srebrne w karabinie sportowym 60 leżąc zdobyła Patrycja Kubisztal z TKS LOK Tarnów. Wspaniały sukces odniosła również zawodniczka Promienia Bochnia, która zdobyła pierwszy w historii klubu medal na OOM - od razu złoty - w pistolecie pneumatycznym z wynikiem 373 punkty.

Bardzo niewiele zbrakło do medalu od niedawna trenującej w TKS LOK Monice Mazur, która z wynikiem 581 punktów w karabinie sportowym 60 zajęła 4 miejsce. Do najniższego miejsca na podium zabrakło jej zaledwie dwóch punktów. Pozostali zawodnicy TKS również spisali się bardzo dobrze poprawiając swoje wyniki życiowe i zdobywając punkty dla klubu oraz województwa. W punktacji klubów na 52 sklasyfikowanych TKS zajął 11 miejsce, a województwo małopolskie w punktacji województw zajęło miejsce 5.

Rozegrano również Grand Prix Polski i tu Patrycja Kubisztal może pochwalić się aż trzema medalami. Do dwóch srebrnych dorzuciła brąz w karabinie pneumatycznym z bardzo dobrym wynikiem 390 punktów zajęła trzecie miejsce.

To kolejny wspaniały sukces dziewcząt z TKS LOK. W tym roku, po 4 drużynowych srebrnych medalach w Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów tarnowianki zdobyły srebrne medale w OOM w klasyfikacji indywidualnej. To srebrny rok dla klubu, który w jednym roku jeszcze nie zdobył tylu medali w imprezach rangi Mistrzostw Polski.