Dwa wyjazdowe zwycięstwa czwartoligowców - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa wyjazdowe zwycięstwa czwartoligowców

Dziewiąta kolejka była bardzo udana dla naszych zespołów występujących we wschodniej grupie małopolskiej czwartej ligi piłkarskiej. We wczorajszych meczach wyjazdowych oba zdobyły komplet punktów, dzięki czemu Unia Tarnów zasiadła w fotelu lidera, a Tarnovia awansowała na trzynaste miejsce w tabeli.

Unia zmierzyła się w Brzesku z tamtejszym Okocimskim. Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu kibice czekali do 78 min, kiedy Kacper Ostrowski główką sfinalizował dośrodkowanie Romana Vorobeia z rzutu rożnego. W 85 min po strzale Łukasza Popieli w zamieszaniu podbramkowym było już 2-0, a wynik meczu na 3-0 (0-0) dla „Jaskółek” ustalił w 89 min Artur Biały.

Zwycięstwo odniosła także Tarnovia, która pokonując na wyjeździe 3-1 (1-0) Watrę Białka Tatrzańska, zdobyła pierwsze w tym sezonie punkty na wyjeździe. Tarnowianie objęli prowadzenie już w 16 min, kiedy Sławomir Zubel wykorzystał podanie Bartosza Tokarczyka. Trzy minuty po przerwie celnie główkował Wojciech Mącior i Tarnovia wygrywała 2-0. W 65 min kontaktową bramkę zdobył wprawdzie Mariusz Zubek, ale w 71 min wygraną naszej „jedenastki” przypieczętował Bartosz Tokarczyk.