Dwa złote medale Barbary Prymakowskiej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa złote medale Barbary Prymakowskiej

Dwa złote medale imprez o randze mistrzowskiej wywalczyła w ostatnich dniach, nazywana najszybszą babcią świata, zawodniczka tarnowskiego Sokoła, Barbara Prymakowska.

W pierwszą sobotę września, Barbara Prymakowska rywalizowała w odbywających się w słowackiej miejscowości Pruske, Mistrzostwach Świata Masters w biegach górskich w stylu alpejskim (bieg tylko pod górę). Trasę o długości 9,6 kilometra pokonała w czasie 1:12.13 godz., zdobywając mistrzostwo świata w kategorii wiekowej 70-75 lat. Tym samym obroniła tytuł zdobyty w ubiegłym roku we włoskiej Susie. Warto dodać, że drugą na mecie Czeszkę, Miloslavę Rocnakovą, tarnowianka wyprzedziła o blisko siedem minut. – Największą nagrodą za zwycięstwo był dla mnie Mazurek Dąbrowskiego, a medal zadedykowałam swojemu mężowi, który miał bardzo poważny wypadek na rowerze – mówi Barbara Prymakowska.

Osiem dni później tarnowianka pobiegła we Wrocławiu, w Mistrzostwach Europy Masters w maratonie. Meta biegu, odbywającego się w ramach 35. PKO Wrocław Maraton, usytuowana była na Stadionie Olimpijskim, a osiągnęło ją blisko 340 zawodniczek i zawodników z szesnastu krajów. Impreza została zdominowana przez reprezentantów naszego kraju, którzy zdobyli dwadzieścia dwa medale, triumfując w ośmiu z siedemnastu kategorii wiekowych. W gronie zwycięzców znalazła się również Barbara Prymakowska, wygrywając rywalizację wśród kobiet powyżej 70 lat. Dystans 42195 metrów reprezentantka Sokoła Tarnów pokonała w czasie 4:29.27 godz.