Dwa zwycięstwa i cztery przegrane - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa zwycięstwa i cztery przegrane

Drugi weekend września nie był zbyt udany dla drużyn z naszego regionu występujących w seniorskich ligach piłki nożnej. Swoje mecze wygrały tylko piłkarki TS Iskra oraz piłkarze Tarnovii. Pozostałe cztery zespoły schodziły z boiska pokonane.

Piłka do piłki nożnej

Trzecioligowe piłkarki TS Iskra zmierzyły się na wyjeździe z Interem Gnojnica. Mecz rozpoczął się od trafienia Mileny Michałek (15 min), na który dziesięć minut później celnym strzałem odpowiedziała Klaudia Baran. Już do przerwy tarnowianki prowadziły jednak różnicą dwóch bramek, w 28 i 30 min dwukrotnie między słupki trafiła bowiem Paulina Wałaszek. Chwilę po przerwie (48 min) drugi raz na listę strzelczyń wpisała się Milena Michałek, a wygraną naszej drużyny przypieczętowała jej kapitan, Karolina Piwowarczyk, pokonując miejscową bramkarkę w 73 i 83 min. Ostatecznie TS Iskra wygrała więc 6-1 (3-1) i po trzech kolejkach z kompletem punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

W męskiej trzeciej lidze, Unia Tarnów przegrała na wyjeździe 0-3 (0-2) z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Do przerwy bramki dla miejscowych zdobyli Damian Mężyk (24 min) i Michał Nawrot (37 min), a wynik ustalił w 87 min Jarosław Lis. Po siedmiu kolejkach tarnowianie klasyfikowani są na dziesiątej pozycji.

Spośród trójki naszych piątoligowców, najlepiej spisała się Tarnovia, przed swoją publicznością pokonując 2-0 (2-0) GKS Drwinia. Pierwsza bramka padła już w 7 min po strzale Patryka Klicha, drugą zdobył w 36 min Przemysław Bury.

Grająca również na swoim boisku Unia II Tarnów przegrała 1-2 (0-1) z GKS Gromnik. Goście objęli prowadzenie w 42 min po strzale Krzysztofa Barnasia. Losy spotkania rozstrzygnęły się w pierwszych minutach po przerwie. W 49 min do remisu doprowadził Mateusz Zbylut, a o wygranej przyjezdnych zadecydowała bramka zdobyta w 53 min przez Łukasza Stecia.

Trzeci nasz piątoligowiec, Metal Tarnów w wyjazdowym meczu uległ 3-5 (1-1) Sokołowi Słopnice. Dla gospodarzy dwie bramki zdobył Artur Matras (65 i 68 min), między słupki trafiali także Tymoteusz Wiewióra (25 min), Dominik Jasica (60 min) oraz Szczepan Goliński (90+5 min). Autorami trafień dla ekipy z ulicy Warsztatowej byli natomiast: Damian Wolański (15 min), Dariusz Rajczyk (70 min) oraz Kamil Kieroński (74 min).

Po sześciu kolejkach, Tarnovia jest trzecia, Metal Tarnów zajmuje dziewiąte miejsce, a rezerwy Unii Tarnów nadal okupują ostatnie, szesnaste miejsce w tabeli.

W czwartej kolejce klasy „A”, Iskra Tarnów przegrała natomiast na wyjeździe 1-2 (0-0) z Pogorią Pogórska Wola. Gospodarze po strzałach Marka Starca (58 min) i Rajmunda Kapustki (83 min) prowadzili już 2-0, a honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył w 88 min Filip Sijka. Iskra zajmuje obecnie jedenaste miejsce w tabeli.