Dwa zwycięstwa i porażka na koszykarskich boiskach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa zwycięstwa i porażka na koszykarskich boiskach

Wygrane kobiecego zespołu MKS Pałac Młodzieży Tarnów i trzecioligowej drużyny koszykarzy MUKS 1811 Unii Tarnów oraz porażka występującej w drugiej lidze męskiej ekipy MUKS 1811 Tarnów – tak przedstawia się bilans weekendowych występów koszykarskich zespołów z naszego miasta.

Mecz drugiej ligi koszykówki kobiet: MKS Pałac Młodzieży Tarnów - MLKS-MOS Rzeszów

W dziewiątym meczu południowej grupy drugiej ligi kobiet, koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrały w swojej hali z MLKS-MOS Rzeszów, z którym w pierwszej rundzie wygrały 64-53. Spotkanie rozpoczęło się od „trójki” Natalii Malagi, a w 5 min po rzucie wolnym Katarzyny Śmiertki zespół trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrywał 12-2. Kolejne minuty również przebiegały pod dyktando tarnowianek i w 8 min po rzucie za trzy punkty Magdaleny Maksymowicz na tablicy pojawił się wynik 23-3. Końcówka pierwszej kwarty miała już wyrównany przebieg i do drugiej części meczu oba zespoły przystąpiły przy stanie 29-9. W 13 min przewaga Pałacu zmalała do 16 punktów (32-16), a pięć minut później nasz zespół prowadził 41-23. Końcówkę pierwszej połowy tarnowianki wygrały jednak 7-0 i do przerwy prowadziły 48-23.

Rezultat 7-0 zanotowano również w pierwszych minutach po przerwie, stąd też w 24 min po rzucie wolnym Natalii Malagi przewaga naszego zespołu wzrosła do 32 punktów (55-23). Trzy minuty później notowano rezultat 58-31, seria trafień Natalii Malagi oraz punkty Aleksandry Kopacz, spowodowały jednak, że po trzydziestu minutach tarnowianki wygrywały 67-36. W ostatniej „ćwiartce” oba zespoły miały problemy ze skutecznością, łącznie zdobywając tylko 15 punktów. W 35 min po akcji Pauliny Liszki było 71-37, ostatecznie podopieczne trenera Krzysztofa Wawrzonka wygrały 75-43 (29-9, 19-14, 19-13, 8-7) i zajmują w tabeli trzecie miejsce.

MKS Pałac Młodzieży: Natalia Malaga 19 (2x3), Paulina Liszka 14 (1x3), Aleksandra Kopacz 8, Katarzyna Pasek 8, Magdalena Maksymowicz 7 (1x3), Barbara Śmiertka 7, Debora Sajdak-Malec 6, Sylwia Słowik 3 (1x3), Karolina Korcyl 2, Katarzyna Śmietka 1.

Grający również w drugiej lidze (grupa „C”) koszykarze MUKS 1811 Unii, w przedostatnim meczu pierwszej rundy zmierzyli się na wyjeździe z AZS Częstochowa. Początek spotkania przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy w 2 min prowadzili 5-0, a minutę później 9-3. W 5 min tarnowianie przegrywali tylko 9-11 (wszystkie punkty dla MUKS 1811 zdobył Michał Moskal, trzykrotnie trafiając za trzy punkty), a w 7 min po trafieniu za trzy punkty Andrzeja Schabowskiego wyszli na prowadzenie 14-11. Jeszcze na niespełna minutę przed końcem pierwszej kwarty nasz zespół prowadził 19-17, ostatni fragment tej części meczu gospodarze wygrali jednak 6-0. Rzuty wolne Dawida Łazarza i Tomasza Nykazy, pozwoliły tarnowianom zmniejszyć straty do trzech punktów (25-22 w 12 min), ale w 15 min częstochowianie wygrywali 34-22. Punkty, debiutującego w MUKS 1811, Konrada Tabora oraz celne rzuty Dawida Łazarza i Pawła Zaczkiewicza, doprowadziły w 17 min do wyniku 34-28. Do przerwy nasz zespół przegrywał jednak 34-45.

Początek trzeciej kwarty przebiegał pod zdecydowane dyktando miejscowych. W 26 min „akademicy” prowadzili już 64-40, przy czym tarnowianie zdobyli punkty po trzypunktowych rzutach Michała Moskala i Andrzeja Schabowskiego. Na 10 sekund przed końcem trzeciej kwarty, gospodarze wygrywali jeszcze 74-48. Bohaterem końcówki tej części spotkania był Tomasz Nykaza. Najpierw wykorzystał trzy rzuty wolne, a następnie przechwycił piłkę i zdobył kolejne punkty, doprowadzając do stanu 74-53. W 33 min, po pięciu punktach Piotra Badełka i celnych rzutach wolnych grającego trenera MUKS 1811, Dominika Niemczury, na tablicy pojawił się wynik 76-62. Minutę później gospodarze prowadzili jednak 82-62. Na niespełna dwie minuty przed końcem było 86-68. Ostatnie pięć punktów zdobył Dawid Szulc i AZS wygrał 91-68 (25-19, 20-15, 29-19, 17-15).

MUKS 1811: Dawid Łazarz 14 (2x3), Michał Moskal 13 (4x3), Andrzej Schabowski 11 (3x3), Tomasz Nykaza 9, Adrian Boduch 6, Piotr Badełek 5 (1x3), Paweł Zaczkiewicz 5 (1x3), Konrad Tabor 2, Dominik Niemczura 2, Mikołaj Stec 1, Adrian Szumlański 0.

W pojedynku kończącym pierwszą rundę małopolskiej trzeciej ligi koszykówki mężczyzn, MUKS 1811 Unia Tarnów zagrał w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z Wisłą II Kraków. Lepiej w ten mecz weszli gospodarze, którzy w 3 min po rzucie wolnym Mikołaja Wróbla prowadzili 7-2. Minutę później było 9-7, ale punkty Michała Walnika i akcja 2+1 Mikołaja Wróbla, doprowadziły do wyniku 14-7. Krakowianie szybko zmniejszyli straty do czterech „oczek” (14-10), aby w 8 min przegrywać 16-26. Po pierwszej kwarcie zespół trenera Łukasza Stawarza prowadził natomiast różnicą ośmiu punktów. W 14 min było już 46-28, trzynaście punktów – w tym trzy „trójki” Mikołaja Nadczuka, spowodowały jednak, że w 18 min krakowianie przegrywali tylko 45-52. Do przerwy notowano natomiast rezultat 54-49.

W 22 min, po dwóch akcjach najskuteczniejszego na boisku Adriana Boducha, MUKS 1811 Unia wygrywał 58-53, seria trafień z linii rzutów wolnych pozwoliła natomiast gospodarzom na powiększenie przewagi do jedenastu punktów (66-55 w 25 min). W 29 min krakowianie przegrywali tylko 67-71, końcówka kwarty przebiegała jednak pod dyktando tarnowian, którzy po trzydziestu minutach wygrywali 80-71. Dziewięciopunktowa przewaga gospodarzy utrzymywała się jeszcze w 35 min (96-87), minutę później po dwóch trafieniach Sebastiana Szabaciuka zespół trenera Łukasza Stawarza wygrywał natomiast 100-87. W końcówce przyjezdni odrobili nieco strat, przegrywając 97-104 (26-34, 23-20, 22-26, 26-24). Była to druga w tym sezonie wygrana MUKS 1811 Unii.

MUKS 1811 Unia: Adrian Boduch 34 (1x3), Michał Walnik 20, Mikołaj Wróbel 18 (2x3), Jakub Więckowski 16, Sebastian Szabaciuk 8, Adrian Szumlański 6, Szymon Skrzypek 2, Igor Szczerba 0.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU: MKS PAŁAC MŁODZIEŻY - MLKS MOS

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU: MUKS 1811 UNIA - WISŁA II