Dwa zwycięstwa młodzików MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa zwycięstwa młodzików MUKS 1811 Unii

W minionym tygodniu o punkty w rozgrywkach Krakowskiego Okręgowego Związku Koszykówki walczyli tylko zawodnicy MUKS 1811 Tarnów. Bilans ich występów to trzy zwycięstwa oraz dwie porażki.

Czwarte z rzędu zwycięstwo odniosła trenowana przez Michała Skowrona drużyna juniorów MUKS 1811 Unii Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym meczu zmierzyli się z, mającą na koncie również jedną tylko porażkę, Cracovią 1906 Szkoła Gortata Kraków. Przez większą część spotkanie to miało bardzo wyrównany przebieg. W pierwszej kwarcie o trzy punkty lepsi okazali się krakowianie, na przerwę oba zespoły zeszły przy wyniku 38-35 dla MUKS 1811 Unii, a przed ostatnią kwartą jednym punktem (60-59) prowadzili gospodarze. Końcowe dziesięć minut należało jednak do podopiecznych trenera Michała Skowrona, którzy zwyciężyli 85-76 (18-21, 20-14, 21-25, 26-16) i zajmują drugie miejsce w tabeli.

MUKS 1811 Unia: Michał Moskal 31, Mateusz Pochroń 23, Andrzej Schabowski 11, Mikołaj Ciesielski 9, Adrian Boduch 5, Kacper Maniawski 4, Dominik Machala 2.

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach, tym razem drużyna MUKS 1811 Unii Tarnów występująca w klasie kadetów „B” musiała przełknąć gorycz porażki. Była to przy tym porażka bardzo wysoka, gdyż podopieczni trenera Dominika Niemczury przegrali w Kielcach z tamtejszym AZS UJK 40-133 (17-29, 6-28, 9-36, 8-40). Pierwsza kwarta nie wskazywała na aż tak wysoką przegraną naszej drużyny. Owszem kielczanie wygrali ją wyraźnie, ale różnicą dwunastu tylko „oczek”. W kolejnych odsłonach dominacja kielczan była zdecydowanie większa, przy czym rosła z kwarty na kwartę. Drugą „ćwiartkę” gospodarze wygrali różnicą 22 punktów, w trzeciej zdobyli o 27 punktów więcej od MUKS 1811 Unii, a w ostatniej ich przewaga osiągnęła rozmiary 32 „oczek”.

MUKS 1811 Unia: Bartosz Opioła 12, Wojciech Gancarz 10, Szymon Kubaka 6, Szymon Skrzypek 6, Mikołaj Ochwat 2, Daniel Sikora 2, Nikodem Badełek 0, Filip Kawa 0, Aleksander Krukar 0, Kacper Maziarz 0, Adam Wódka 0.

W sobotę, siedmiu młodych koszykarzy, którzy w niedzielę zagrali w Kielcach, reprezentowało barwy MUKS 1811 Unii Tarnów w domowym meczu klasy młodzików z STK Wikar Nowy Sącz. Pierwsza kwarta pojedynku w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach zakończyła się dwupunktową wygraną gości. W drugiej zdecydowanie lepszy okazał się jednak zespół trenera Dominika Niemczury, wychodząc na prowadzenie 33-21. Jak się okazało był to przełomowy moment tego spotkania. Po zmianie stron obie kwarty zakończyły się bowiem remisowo i tarnowianie wygrali 62-50 (10-13, 23-9, 11-11, 18-18), odnosząc w piątym meczu piąte zwycięstwo.

Dla młodzików tarnowskiego klubu była to druga w ubiegłym tygodniu wygrana, w środę pokonali bowiem w Tarnowie Cracovię 1906 Kraków. Po pierwszej kwarcie pewnie wygranej przez gospodarzy różnicą jedenastu punktów, w drugiej skuteczniejsi okazali się koszykarze z Krakowa. Nie udało im się wprawdzie odrobić całości strat, ale do przerwy przegrywali tylko 39-44. Druga połowa należała jednak zdecydowanie do podopiecznych trenera Dominika Niemczury. Po trzeciej „ćwiartce” prowadzili oni już różnicą dwudziestu punktów (72-52), w końcowym rozrachunku zwyciężyli natomiast 94-57 (26-15, 18-24, 28-13, 22-5).

MUKS 1811 Unia: Szymon Kubaka 18 i 10, Wojciech Gancarz 8 i 24, Kacper Maziarz 8 i 17, Daniel Sikora 8 i 14, Nikodem Badełek 6 i 0, Hubert Bartkowski 4 i 8, Mikołaj Ochwat 4 i 5, Szymon Skowron 4 i -, Adam Nowakowski 2 i 3, Filip Kawa 0 i 4, Jakub Kocan 0 i 2, Krzysztof Rachwał 0 i -, Aleksander Krukar – i 7, Adam Wódka – i 0.

Podobnie jak kadeci „B”, z wysoką porażką pogodzić musiała się drużyna chłopców MUKS 1811 Unii Tarnów, której szkoleniowcem jest Jarosław Mosio. Pierwsza kwarta wyjazdowego meczu z Wisłą Kraków zakończyła się dwudziestopunktowym zwycięstwem gospodarzy. Drugą krakowianie wygrali dwukrotnie mniejszą różnicą punktów i do przerwy prowadzili 38-8. Druga połowa nie przyniosła zmiany wydarzeń w hali Wisły i mecz zakończył się wygraną zespołu z Krakowa 87-24 (24-4, 14-4, 24-11, 25-5).

MUKS 1811 Unia: Stanisław Boduch 8, Piotr Dura 4, Oskar Brzeziński 3, Wojciech Foltak 3, Patryk Bartkowski 2, Michał Gorczowski 2, Tomasz Kras 2, Jan Boduch 0, Patryk Gąsior 0, Szymon Lewandowski 0, Jarosław Pasek 0, Szymon Piórkowski 0.