Dwa zwycięstwa piłkarek Iskry - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa zwycięstwa piłkarek Iskry

Kolejne dwa zwycięstwa odniosły piłkarki TS Iskra Tarnów. Zwycięsko swoje spotkania na boisku w Woli Rzędzińskiej zakończyły zarówno seniorki, jak i juniorki klubu z Krzyża.

Piłka do piłki nożnej

W siedemnastej kolejce spotkań trzeciej ligi, podopieczne trenerów Michała Jarząba i Jacka Ćwika zmierzyły się z Iskrą Brzezinka. W pierwszej połowie kibice nie doczekali się na gole. Pierwsza bramka padła po godzinie gry, a jej autorką była Paulina Wałaszek. Wynik na 2-0 (0-0) ustaliła natomiast w trzeciej minucie doliczonego czasu, Aleksandra Skrzyniarz. Po siedemnastu kolejkach tarnowianki zajmują nadal trzecie miejsce w tabeli, zrównały się jednak punktami z plasującym się na drugim miejscu UKS Wisła Kraków.

W przedostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorek U-16, piłkarki TS Iskra zagrały w Woli Rzędzińskiej z Górnikiem Łęczna. Gospodynie objęły prowadzenie w 47 min po strzale Hanny Stachoń. Nie cieszyły się nim jednak długo, gdyż dwie minuty później do remisu doprowadziła Klaudia Zieja. Ostatnie słowo należało jednak do gospodyń, a konkretnie do Hanny Stachoń, która w 65 min zdobyła drugą bramkę dla TS Iskra. Ostatecznie tarnowianki wygrały 2-1 (0-0) i zajmują trzecie miejsce w tabeli. Nie mają już jednak szans na awans do fazy pucharowej, do zajmującej drugą pozycję ekipy AP Beniaminek Krosno – zakończyła ona już rozgrywki – tracą bowiem pięć punktów.

***

Już w najbliższą niedzielę 19 maja seniorki Iskry czeka bardzo ważny dla układu górnych rejonów tabeli mecz. O godz. 17.30 zagrają w Krakowie z liderem, Football Success Academy Kraków. Zespół ten jedyne punkty stracił w siódmej kolejce, na boisku w Krzyżu przegrywając w Iskrą 2-4 (1-2). Na bramkę zdobytą w 13 min przez Oliwię Zgodę, gospodynie odpowiedziały wówczas dwoma celnymi strzałami Mileny Michałek (16 i 31 min). Po zmianie stron prowadzenie tarnowianek podwyższyły Natalia Olchawska (63 min) i Paulina Wałaszek (76 min), a wynik ustaliła w piątej minucie doliczonego czasu gry, Paulina Fiołek. Na wiosnę Football Success Academy zanotował komplet zwycięstw, notując w pięciu meczach bilans bramkowy 39-1.

W ostatnim meczu sezonu juniorki Iskry zagrają w Woli Rzędzińskiej z KS Uniwersytet Jagielloński. Spotkanie to rozpocznie się w sobotę 18 maja o godz. 17.30. Krakowianki zajmują w tabeli szóste miejsce, mając w dorobku pięć zwycięstw, dwa remisy i sześć porażek. Na wyjazdach zanotowały tylko jedną wygraną (nie licząc wygranego walkowerem meczu z LUKS Wisła Nowy Korczyn), pozostałe cztery mecze kończąc porażkami. Bilans ich wiosennych spotkań to zwycięstwo i cztery przegrane. W spotkaniu kończącym pierwszą rundę Iskra, mimo że do przerwy po strzale Zuzanny Wróbel prowadziła 1-0, ostatecznie przegrała 1-3.