Dwa zwycięstwa w siedmiu meczach - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwa zwycięstwa w siedmiu meczach

Ostatni weekend nie był udany dla naszych zespołów występujących w młodzieżowych ligach prowadzonych przez Krakowski Okręgowy Związek Koszykówki. Zwycięstwa odniosły tylko młodziczki MKS Pałac Młodzieży Tarnów i kadeci B (druga drużyna) MUKS 1811 Unii Tarnów, pozostałe pięć tarnowskich drużyn musiało pogodzić się z porażkami.

Juniorki (koszykarki) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W drugiej kolejce ligi juniorek, trenowana przez Krzysztofa Wawrzonka drużyna MKS Pałac Młodzieży Tarnów (na zdjęciu) zagrała na wyjeździe z Wisłą CanPack Kraków. Po pierwszych dwóch kwartach trudno było powiedzieć, komu przypadnie w udziale zwycięstwo. Na przerwę oba zespoły zeszły bowiem przy jednopunktowym zaledwie prowadzeniu zespołu z Krakowa (25-24). Po trzeciej kwarcie przewaga ta wzrosła jednak do dziesięciu „oczek” (45-35) i w końcowych dziesięciu minutach tarnowiankom mimo ambitnej pogoni nie udało się odrobić tych strat. Ostatecznie Pałac przegrał w Krakowie 50-54 (11-11, 13-14, 11-20, 15-9).

MKS Pałac Młodzieży: Gabriela Wajda 11, Gabriela Ramian 10, Barbara Śmiertka 9, Katarzyna Śmiertka 8, Aleksandra Kopacz 6, Emilia Wawrzon 6, Emilia Bartoszek 0, Ada Klaper 0, Karolina Korcyl 0, Gabriela Kotlarz 0, Sylwia Słowik 0, Wiktoria Zabawa 0.

Drugi w tym sezonie mecz rozegrały również młodziczki Pałacu, których trenerką jest Debora Sajdak-Malec. Tarnowianki zmierzyły się w Starachowicach z tamtejszym UMKS Gracz. Pierwsza kwarta wskazywała na łatwe zwycięstwo naszej drużyny, która wypracowała sobie w tym fragmencie meczu szesnastopunktową przewagę. Do przerwy stopniała ona jednak do zaledwie sześciu punktów (32-38), a po trzydziestu minutach to gospodynie prowadziły 58-48. Ostatnia kwarta znów przebiegała jednak pod wyraźne dyktando koszykarek MKS PM i mecz zakończył się wygraną naszego zespołu 72-63 (23-7, 15-25, 10-26, 24-5). Spotkanie to było strzeleckim pojedynkiem dwóch zawodniczek. Tarnowianka, Tatiana Stepek zakończyła go z dorobkiem 43 pkt., a koszykarka gospodyń Iga Mazurkiewicz zdobyła 32 pkt.

MKS Pałac Młodzieży: Tatiana Stepek 43, Nadia Gądek 9, Daria Ozga 6, Karolina Puchała 5, Maja Reczek 5, Amelia Drelicharz 1, Vanessa Wąż 1, Emilia Cichy 0, Daria Siedlik 0, Oliwia Wrona 0.

Dla juniorów Zeltrans MUKS 1811 Unii Tarnów, rozegrany w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach, pojedynek z UKS Regis Wieliczka był już trzecim w sezonie. Nie zaczął się on zbyt dobrze dla podopiecznych trenera Łukasza Stawarza, którzy po pierwszej kwarcie przegrywali różnicą sześciu punktów (w tej części meczu oba zespoły postawiły na atak, zdobywając łącznie aż 64 punkty). Po drugiej odsłonie wieliczanie prowadzili 59-49. Przerwa w meczu zdecydowanie lepiej podziałała na gospodarzy, stąd też po trzydziestu minutach tarnowianie przegrywali tylko 71-74. W ostatniej kwarcie nie udało im się jednak odrobić strat i ulegli przyjezdnym 85-91 (29-35, 20-24, 22-15, 14-17).

Zeltrans MUKS 1811 Unia: Sebastian Dynda 25, Mikołaj Wróbel 21, Igor Michalski 10, Sebastian Szabaciuk 10, Jakub Więckowski 9, Mikołaj Liszka 6, Mateusz Baziak 4, Wojciech Gancarz 0, Kamil Rajca 0, Szymon Skrzypek 0.

Zwycięstwa nie udało się odnieść również kadetom MUKS 1811 Unii Tarnów. W rozegranym w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach meczu niepokonanych we wcześniejszych spotkaniach zespołów okazali się zdecydowanie gorsi od krakowskiej Wisły. Krakowianie byli w niedzielę skuteczniejsi we wszystkich kwartach, a ich wyższość widoczna była zwłaszcza w drugiej połowie. O ile do przerwy goście prowadzili bowiem tylko 54-37, o tyle po zmianie stron zdobyli blisko trzy razy więcej punktów od podopiecznych trenera Dominika Niemczury, zwyciężając 109-56 (28-19, 26-18, 30-11, 25-8).

MUKS 1811 Unia: Mateusz Baziak 15, Wojciech Gancarz 15, Szymon Kubaka 10, Kacper Maziarz 8, Hubert Bartkowski 4, Filip Kawa 2, Adam Nowakowski 2, Nikodem Badełek 0, Aleksander Krukar 0, Krzysztof Rachwał 0, Daniel Sikora 0, Adam Wódka 0.

Trzeciej z rzędu porażki doznała trenowana przez Jarosława Mosio pierwsza drużyna kadetów B MUKS 1811 Unii Tarnów, która w wyjazdowym spotkaniu zmierzyła się w Krakowie z tamtejszą Koroną. W początkowych dziesięciu minutach krakowianie zdobyli ponad dwa razy więcej punktów od naszego zespołu, w drugiej przeważali jeszcze bardziej zdecydowanie i do przerwy wygrywali 77-28. Granicę stu zdobytych punktów osiągnęli już w trzeciej części meczu, po zakończeniu której prowadzili 103-37. W końcowych dziesięciu minutach, koszykarze Korony powiększyli jeszcze rozmiary przewagi, zwyciężając ostatecznie 123-50 (37-18, 40-10, 26-9, 20-13).

MUKS 1811 Unia: Szymon Hajdo 18, Oliwier Olesik 7, Wojciech Foltak 6, Jarosław Pasek 6, Piotr Dura 5, Jan Link 4, Błażej Bartuś 2, Antoni Żybura 2, Maciej Ptak 0, Antoni Sikora 0.

Po trzecie kolejne zwycięstwo sięgnęli natomiast w sobotę kadeci B drugiego zespołu MUKS 1811 Unii Tarnów, którego szkoleniowcem jest Dominik Niemczura. Pierwsze trzy kwarty wyjazdowego meczu z Wisłą Kraków nie wskazywały na tak efektowną wygraną naszej drużyny. Po wygranej różnicą sześciu punktów pierwszej kwarcie, dwie kolejne części spotkania miały bowiem bardzo wyrównany charakter i po trzydziestu minutach tarnowianie prowadzili tylko 70-63. W ostatniej kwarcie nie dali jednak szans gospodarzom, wygrywając w końcowym rozrachunku 92-69 (23-17, 22-21, 25-25, 22-6).

MUKS 1811 II Unia: Kacper Maziarz 25, Hubert Bartkowski 20, Szymon Skowron 19, Daniel Sikora 18, Jakub Kocan 8, Patryk Bartkowski 2, Miłosz Jóźwiak 0.

Podobnie jak kadeci B MUKS 1811 Unii Tarnów, na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo czekają jeszcze młodzicy tarnowskiego klubu. W niedzielę, po wyrównanej pierwszej kwarcie, w pozostałych odsłonach ekipa trenera Jarosława Mosio nie była w stanie nawiązać równorzędnej walki z UKS Regis Wieliczka i przegrała wyjazdowy mecz drugiej kolejki 35-76 (9-11, 7-23, 14-26, 5-16).

MUKS 1811 Unia: Szymon Skowron 22, Patryk Bartkowski 3, Oliwier Olesik 2, Hubert Olszówka 2, Jarosław Pasek 2, Antoni Żybura 2, Michał Mazur 1, Eryk Pokorny 1, Piotr Fąfara 0, Daniel Łazarz 0, Szymon Witek 0, Dawid Zaranek 0.