Dwadzieścia medali młodych judoków - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwadzieścia medali młodych judoków

Dwadzieścia medali: siedem złotych, siedem srebrnych i sześć brązowych, wywalczyli młodzi tarnowscy judocy, rywalizujący w krakowskich zawodach Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy.

Te siedem złotych „krążków” padło łupem zawodników MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W swoich wagach zwyciężyli: Bartosz Flis (34 kg), Daniel Kaczor (40 kg), Krzysztof Aksamit (46 kg), Oliwia Kuffner (41 kg), Małgorzata Bączek (+41 kg) i Emilia Banek (47 kg) w kategorii do lat 13 oraz Patrycja Szczerba (36 kg) w grupie do lat 11. Pozostałe medale dla Pałacu wywalczyli: srebrne – Łukasz Malec (23 kg), Milena Duras (31 kg) i Daniel Poręba (50 kg) w U-11 oraz Łukasz Musiał (36 kg) w U-13; brązowe – Michał Szczepański (23 kg), Maciej Szczepański (41 kg) w młodszej grupie wiekowej i Wiktor Steinhof (36 kg) oraz Wiktoria Wojna (41 kg) w grupie starszej.

Stuprocentową skuteczność zaprezentowali w tym turnieju reprezentanci Błękitnych-MPEC. Do Krakowa pojechali w pięciu i wrócili z pięcioma medalami. W kategorii do lat 13, srebrne medale zdobyli Mateusz Brożek (34 kg) oraz Michał Florek (plus 52 kg), a trzecie miejsce w wadze 49 kg zajął Vladislav Sedlacek. W grupie wiekowej do lat 11, drugi w wadze 34 kg był Maksymilian Marcinek, a na trzeciej pozycji w tej samej wadze sklasyfikowany został Bartosz Bogacz.