Dwadzieścia trzy medale pływaków w Oświęcimiu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwadzieścia trzy medale pływaków w Oświęcimiu

Pływacy UKS Sokół Mościce Tarnów z powodzeniem rywalizowali w rozegranych w Oświęcimiu Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Młodzików. Plonem startów podopiecznych trenerki Anny Jasiak były 23 medale: 20 indywidualnych i trzy w sztafetach.

Pływacy UKS Sokół Mościce

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Piotr Makowski, który w zmaganiach 11-latków zdobył dwa złote (na 50 i 200 metrów stylem dowolnym oraz dwa srebrne (w wyścigach na 100 i 400 metrów stylem dowolnym) medale. Dzięki tym wynikom tarnowianin triumfował w klasyfikacji generalnej 11-latków.

Cztery medale zdobyła również inna 11-letnia podopieczna trenerki Anny Jasiak, Matylda Szwiec. Okazała się ona najszybsza w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym, a na dystansach 50 i 100 metrów stylem motylkowym oraz 100 metrów stylem dowolnym była druga.

Po trzy medale przywiozły z Oświęcimia: Martyna Gorgosz (12 lat) – drugie lokaty na dystansach 200, 400 i 800 metrów stylem dowolnym, Joanna Kuryś (11 lat) - srebrne medale w wyścigach na 200 i 400 metrów stylem dowolnym oraz brąz na 100 metrów stylem dowolnym i Izabela Woźny (12 lat) – drugie miejsca na 100 i 200 metrów stylem klasycznym oraz brązowy medal w wyścigu na 800 metrów.

Dwa „krążki” zapewniła sobie w mistrzostwach okręgu Nina Grajdura (13 lat), zdobywając srebro na 200 metrów stylem klasycznym oraz brąz na 50 metrów stylem klasycznym. Listę indywidualnych medalistów UKS Sokół Mościce zamyka Salomea Lizak (12 lat), brązowa medalistka w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym.

W wyścigach sztafetowych pływacy UKS Sokół Mościce Tarnów zdobyli trzy medale - srebrne na dystansach 4x50 metrów stylem dowolnym oraz 4x50 metrów stylem zmiennym wywalczyły 11-latki, płynące w składzie: Matylda Szwiec, Joanna Kuryś, Nikola Borczuch i Gabriela Srebro. Brąz zdobyły natomiast Marcelina Augustyn, Martyna Gorgosz, Izabela Woźny i Salomea Lizak, rywalizujące w wyścigu na 4x50 metrów stylem dowolnym 12-latek.

Przy okazji warto wspomnieć, że ósemka najmłodszych zawodników UKS Sokół Mościce, pod opieką trenera Wojciecha Potoczka, startowała w odbywających się w Krakowie, Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Dzieci. Najlepiej spośród nich spisała się Małgorzata Kalisz zajmując piąte miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.