Dwadzieścia trzy medale w mistrzostwach Małopolski - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwadzieścia trzy medale w mistrzostwach Małopolski

Z dwudziestoma trzema medalami: ośmioma złotymi, dziewięcioma srebrnymi i sześcioma brązowymi, powrócili pływacy UKS Sokół-Mościce Tarnów z rozgrywanych w Bochni Mistrzostw Województwa Małopolskiego w pływaniu młodzików.

W kategorii 12-latków sześciokrotnie na podium stawał Tymoteusz Jarząb. Podopieczny trenerki Anny Jasiak zdobył złote medale na dystansach 400 metrów stylem dowolnym – 4:39.43 min, 800 metrów stylem dowolnym – 9:38.70 min i 100 metrów stylem grzbietowym – 1:13.13 min. Wywalczył także drugie miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym – 1:03.16 min, a rywalizację na dystansach 50 i 200 metrów stylem dowolnym kończył na trzecich pozycjach, uzyskując czasy 29.27 s i 2:14.46 min.

Wyścig na 200 metrów stylem dowolnym odbywał się w ramach Memoriału im. Jana Kota i rozgrywany był w kategorii open młodzików drogą eliminacji i finału. Tymoteusz jako jedyny dwunastolatek awansował do finału, w którym zajął trzecie miejsce. Warto również dodać, że wynik osiągnięty przez niego w rywalizacji na 800 metrów stylem dowolnym jest najlepszym tegorocznym rezultatem w Polsce wśród dwunastolatków. Poprzedni rekord również należał do młodego tarnowianina i był gorszy o ponad 26 sekund.

W tej samej kategorii wiekowej po trzy medale wywalczyli dwaj inni zawodnicy trenerki Anny Jasiak: Mikołaj Jurkiewicz i Filip Korman. Mikołaj był drugi na 400 i 800 metrów stylem dowolnym – 5:00.81 min oraz 10:17.56 min i trzeci na 100 metrów stylem dowolnym – 1:06.27 min. Filip wywalczył natomiast srebrny medal w rywalizacji na 200 metrów stylem zmiennym – 2:47.57 min oraz był trzeci w wyścigach na 100 metrów stylem motylkowym – 1:15.35 min i 400 metrów stylem dowolnym – 5:06.46 min.

Trzy złote medale wywalczyły także sztafety dwunastolatków UKS Sokół-Mościce. Tarnowianie triumfowali w wyścigach na 4x50 metrów stylem dowolnym – 2:04.55 min, 4x50 metrów stylem zmiennym – 2:22.40 min i 4x100 metrów stylem dowolnym – 4:35.04 min. W dwóch pierwszych, oprócz Tymoteusza Jarząba, Filipa Kormana i Mikołaja Jurkiewicza, płynął Filip Wadas, w ostatniej trójkę multimedalistów uzupełnił Natanael Stawarz.

W łącznej punktacji dwunastolatków, Tymoteusz Jarząb zajął pierwsze miejsce, Mikołaj Jurkiewicz był trzeci, a Filip Korman dziesiąty.

Z bardzo dobrej strony pokazał się także w bocheńskich mistrzostwach, trzynastoletni Igor Szczerba. Podopieczny trenerki Anny Jasiak triumfował na dystansach 200 metrów stylem grzbietowym – 2:22.14 min oraz 800 metrów stylem dowolnym – 9:23.62 min oraz wywalczył srebrne medale w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem grzbietowym – 31.48 s i 1:07.22 min oraz 200 i 400 metrów stylem dowolnym – 2:07.67 min i 4:31.56 min. W łącznej klasyfikacji trzynastolatków, Igor Szczerba zapewnił sobie drugą lokatę.

Pierwsze medale zdobyły również najmłodsze pływaczki UKS Sokół-Mościce, trenowane przez Ryszarda Mroza. Sztafeta jedenastolatek w składzie: Klaudia Zabawa, Maja Woźny, Aleksandra Kołton, Anna Hajdo, wywalczyła „srebro” na dystansie 4x50 metrów stylem zmiennym – 3:06.88 min oraz „brąz” w wyścigu 4x50 metrów stylem dowolnym – 2:41.33 min.