Dwanaście bramek Dutki i siódma wygrana SPR PWSZ - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwanaście bramek Dutki i siódma wygrana SPR PWSZ

Siódme już w tym sezonie zwycięstwo odnieśli pierwszoligowi piłkarze ręczni SPR PWSZ Tarnów. W meczu rozgrywanym przed własną publicznością tarnowianie pokonali 33-31 (17-15) niedawnego lidera, „siódemkę” Moto-Jelcz Oława, a zwycięstwo to dało im awans na trzecie miejsce w tabeli.

W 3 min po rzucie Damiana Bałdysa goście prowadzili 3-2. Kolejne minuty należały jednak zdecydowanie do gospodarzy, którzy w 10 min za sprawą trafienia Daniela Dutki wyszli na prowadzenie 8-3. Sytuacja ta nie zdeprymowała przyjezdnych i w 17 min po akcji Bogumiła Barana było 10-8. Pięć minut później tarnowianie prowadzili tylko 12-10, ale w 24 min Jakub Kowalik doprowadził do rezultatu 15-10. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy po golu Marcina Wajdy utrzymywało się pięciobramkowe prowadzenie SPR PWSZ (17-12), trzy trafienia Bartosza Markiewicza zniwelowały jednak tę przewagę do dwóch zaledwie bramek.

Druga połowa rozpoczęła się od udanej akcji Jarosława Palucha. Potem obie „siódemki” zdobywały bramki na przemian, stąd też w 37 min notowano wynik 20-19. Trafienia Łukasza Nowaka i Kamila Drobieckiego spowodowały, że minutę później podopieczni trenera Ryszarda Tabora odskoczyli na trzy „oczka” (22-19). W 43 min po dwóch golach Daniela Dutki tarnowianie wygrywali 25-21, a sześć minut później po dziesiątym już tego dnia trafieniu tego zawodnika ich przewaga wzrosła do sześciu bramek (29-23). Nie oznaczało to jednak absolutnie końca emocji w tym spotkaniu, w 51 min po trzech z rzędu bramkach Macieja Ścigaja było bowiem 29-26. W 53 min Daniel Dutka doprowadził wprawdzie do rezultatu 31-26, ale w 59 min po akcji Kamila Herudzińskiego gospodarze prowadzili różnicą jednej zaledwie bramki (32-31). Na 46 sekund przed końcem, Jarosław Paluch sfaulował składającego się do rzutu Bartosza Niemca, a najskuteczniejszy na parkiecie Daniel Dutka wykorzystał rzut karny i przypieczętował wygraną ekipy z Tarnowa.

SPR PWSZ: Dawid Ciochoń, Filip Jastrząb – Daniel Dutka 12, Marcin Wajda 5, Michał Kubisztal 4, Bartosz Niemiec 4, Kamil Drobiecki 2, Emilian Jewuła 2, Jakub Kowalik 2, Łukasz Nowak 2, Krzysztof Mogielnicki, Albert Sanek.