Dwanaście bramek piłkarek Tarnovii

Podczas weekendu o punkty w seniorskich ligach piłki nożnej walczyły tylko cztery tarnowskie drużyny. Piłkarki Tarnovii oraz zawodnicy Unii Tarnów swoje mecze rozegrali bowiem awansem, natomiast męski zespół Tarnovii dostał punkty bez gry, gdyż Olimpia Pisarzowa wycofała się z rozgrywek.

W pierwszym wiosennym meczu czwartej ligi kobiet, piłkarki drugiej drużyny Tarnovii urządziły sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Tarnowianki, które na zakończenie rundy jesiennej rozgromiły u siebie 10-0 Nieszkowiankę Nieszkowice Małe, w kolejnym spotkaniu na własnym boisku, jeszcze wyżej, bo 12-1 (6-0) pokonały Piast Łapanów. Cztery bramki dla gospodyń zdobyła Aleksandra Skrzyniarz, po dwa gole strzeliły Emilia Bochenek i Paulina Wołek, na listę strzelców wpisały się także Ewelina Bojdo, Karolina Kozioł i Gabriela Łucek, a jedna bramka padła po samobójczym strzale zawodniczki Piasta.  Zwycięstwo to przyniosło naszej drużynie awans na pierwsze miejsce w tabeli.

W klasie okręgowej, Metal Tarnów zmierzył się na wyjeździe z LUKS Skrzyszów, wygrywając 3-0 (2-0). Pierwszą bramkę strzelił w 22 min Patryk Jaśkiewicz, wynik do przerwy ustalił natomiast w 33 min Bartłomiej Krużel. Od 57 min tarnowianom przyszło grać w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Macieja Wójtowicza. Nie przeszkodziło im to w strzeleniu trzeciej bramki, w 84 min na listę strzelców wpisał się Marcin Furmański. Wygrana ta dała Metalowi awans na czwartą pozycję w tabeli.

Z dwóch naszych drużyn występujących w klasie „B” znacznie lepiej zaprezentowała się w dwudziestej kolejce Iskra Tarnów. Do przerwy grający na swoim boisku tarnowianie, po bramce Adriana Miśtaka przegrywali wprawdzie z Rudką 0-1, ostatecznie pokonali jednak rywala 2-1. Bramki dla Iskry zdobyli Robert Tomasiewicz (60 min) oraz Kamil Beściak (90+2 min). Atutu własnego boiska nie wykorzystali natomiast gracze Błękitnych 1947 Tarnów, ulegając Rzepiennikowi Strzyżewskiemu 1-3 (1-1). Jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 17 min Maciej Rudolphi. Było to trafienie na 1-1, w 13 min gola dla gości zdobył bowiem Antoni Kiełtyka. Po zmianie stron trafiali już tylko przyjezdni, a konkretnie Kamil Gurgul, który pokonał tarnowskiego bramkarza w 57 i 81 min. Iskra zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli, tuż za nią plasuje się natomiast ekipa Błękitnych 1947.

(sm)