Dwie pewne wygrane młodziczek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie pewne wygrane młodziczek Pałacu

Dwa mecze mają już za sobą piłkarki ręczne MKS Pałacu Młodzieży, rywalizujące w małopolskiej lidze młodziczek. W sobotę zespół trenera Łukasza Szostaka rozgromił na wyjeździe Cracovię, dzień później wygrał w swojej hali z UKS Krakowiak 85 Kraków.

Młodziczki (piłkarki ręczne) MKS Pałac Młodzieży Tarnów

Sobotni mecz w Krakowie był zaległym spotkaniem pierwszej kolejki. W pierwszych minutach tarnowianki wręcz zmiażdżyły gospodynie, w 9 min po bramce Kamili Zając prowadziły bowiem 10-0. Trzy minuty później było 1-12, a w odpowiedzi na dwie bramki krakowianek, młode szczypiornistki powiększył swój dorobek o trzy trafienia i do przerwy prowadziły różnicą dwunastu bramek.

W 32 min po akcji Marii Frączek było już 20-3 dla Pałacu. Fragment spotkania między 34 a 39 minutą, podopieczne trenera Łukasza Szostaka wygrały 8-0 i po trafieniu Gabrieli Kuling wygrywały 29-6. W końcówce powiększyły jeszcze rozmiary swojej wygranej, zwyciężając 34-8 (15-3).

Dzień później, tarnowianki zmierzyły się w hali Szkoły Podstawowej nr 23 z UKS Krakowiak 85 Kraków.  Mecz rozpoczął się od bramki Renaty Pietrykowskiej (po niewykorzystanym przez Lilianę Tai rzucie karnym), ale w 6 min po trzecim trafieniu Karoliny Chrobak było 5-1 dla Pałacu. Trzy minuty później rywalki zbliżyły się na dystans dwóch goli (5-3), w 15 min było jednak 10-3 dla gospodyń. Dwie minuty później Pałac prowadził 12-6, a w końcówce pierwszej połowy oba zespoły zdobywały bramki seriami. W 21 min było więc 12-10, a po do przerwy sześcioma „oczkami” wygrywały tarnowianki.

W pierwszych minutach po zmianie stron utrzymywała się wyraźna przewaga gospodyń, które w 33 min prowadziły 21-13. Potem krakowianki zdobyły cztery bramki z rzędu i w 37 min po akcji Hanny Gralli przegrywały 17-21. Odpowiedź „siódemki” trenera Łukasza Szostaka była błyskawiczna. Pięć goli zdobytych w sześć minut, pozwoliły naszej drużynie na powiększenie przewagi do dziewięciu bramek (26-17 w 42 min). W końcówce spotkania przyjezdne doprowadziły do wyniku 28-22, ostatecznie Pałac wygrał 29-23 (16-10).

MKS Pałac Młodzieży: Weronika Pomarańska - Maria Frączek 8 i 5, Karolina Chrobak 5 i 7, Liliana Tai 4 i 3, Kamila Zając 4 i 1, Julia Kapustka 3 i 4, Laura Stelmach 3 i 3, Milena Kalinowska 3 i 1, Gabriela Kuling 3 i 1, Emilia Wolska 1 i 0, Maja Ciesielczyk 0 i 0, Kinga Słota 0 i -, Amelia Maślanka – i 3, Olga Denisiuk – i 1, Oliwia Szymańska – i 0.