Dwie porażki kadetów „B” MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie porażki kadetów „B” MUKS 1811 Unii

Po blisko dwumiesięcznej przerwie wznowione zostały rozgrywki w koszykarskiej klasie kadetów „B”. W meczach przedostatniej, trzynastej kolejki, oba zespoły MUKS 1811 Unii Tarnów musiały pogodzić się z porażkami.

Kadeci "B" MUKS 1811 Unii Tarnów (druga drużyna)

Prowadzona przez trenera Jarosława Mosio pierwsza drużyna MUKS 1811 Unii zmierzyła się na wyjeździe z UKS Kadet Oświęcim. W pierwszej kwarcie gospodarze byli zdecydowanie skuteczniejsi od naszego zespołu. Wystarczy powiedzieć, że zdobyli trzy razy więcej punktów od MUKS 1811 Unii i po dziesięciu minutach prowadzili różnicą 24 pkt. Pozostałe kwarty miały zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg, ale w drugiej i trzeciej znów lepsi byli koszykarze z Oświęcimia. Dopiero w ostatniej „ćwiartce” tarnowianom udało się odrobić część strat i przegrali 68-94 (12-36, 15-21, 14-15, 27-22).

MUKS 1811 Unia: Piotr Dura 20, Oskar Tomasik 18, Szymon Hajdo 10, Jan Link 8, Antoni Sikora 8, Wojciech Foltak 4, Szymon Lewandowski 0, Oliwier Olesik 0, Szymon Piórkowski 0, Maciej Ptak 0, Antoni Żybura 0.

Zwycięstwa nie udało się również odnieść drugiej ekipie MUKS 1811 Unii (na zdjęciu). Podopieczni trenera Dominika Niemczury, w bardzo ważnym dla układu górnych rejonów spotkaniu zmierzyli się w Wieliczce z tamtejszym UKS Regis. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do miejscowych, którzy do szatni zeszli przy prowadzeniu 52-25. Po zmianie stron wyższość zespołu z Wieliczki nie była już tak zdecydowana. Ostatecznie gospodarze wygrali 87-54 (26-16, 26-9, 23-18, 12-11), z nawiązką odrabiając straty z pierwszego meczu, przegranego w Tarnowie 66-93. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek MUKS 1811 Unia II Tarnów zajmuje w tabeli trzecie miejsce, mając tyle samo punktów, co wyprzedzające go zespoły UKS Regis i Korony Kraków.

MUKS 1811 Unia II: Hubert Bartkowski 14, Kacper Maziarz 9, Rodion Plekhanov 9, Szymon Skowron 8, Daniel Sikora 7, Adam Nowakowski 4, Miłosz Jóźwiak 2, Patryk Bartkowski 1, Jakub Kocan 0.