Dwie porażki młodzików Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie porażki młodzików Pałacu

Dwóch porażek doznali w weekendowych spotkaniach młodzi piłkarze ręczni MKS Pałac Młodzieży Tarnów, występujący w lidze młodzików. W spotkaniach rozegranych w hali tarnowskiej Szkoły Podstawowej nr 23, zespół trenerów Bartosza Bommersbacha i Józefa Bommersbacha przegrał z UKS-PMOS Chrzanów oraz z UKS Świt Viatec Szaflary i po pierwszej rundzie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Sobotni mecz z zespołem z Chrzanowa rozpoczął się od dwóch trafień gości. W 4 min Marcel Kula, trafiając z rzutu karnego, doprowadził do remisu 3-3, ale trzy minuty później przyjezdni prowadzili 6-3. W 10 min ich przewaga wzrosła do sześciu bramek (10-4). W odpowiedzi bramki zdobyli Szymon Brożek oraz Filip Mleczko i w 12 min Pałac przegrywał 6-10. Końcówka pierwszej połowy przyniosła już grę bramka za bramkę i do przerwy było 9-13.

W 22 min po dwóch akcjach Mateusza Wróbla, gospodarze przegrywali tylko 11-13, a w 25 min na tablicy pojawił się wynik 13-15. Kolejny fragment spotkania goście wygrali jednak 5-1, osiągając w 29 min sześciobramkową przewagę (20-14). Nadzieje na korzystny dla Pałacu wynik dały jeszcze dwa trafienia Filipa Mleczki (16-20 w 31 min), na trzy minuty przed końcem było jednak 17-24. Ostatecznie tarnowianie przegrali 20-26 (9-13).

W niedzielnym pojedynku z ekipą z Podhala również dwie pierwsze bramki zdobyli przyjezdni, a tarnowianie szybko doprowadzili do remisu (2-2 w 3 min po rzucie Szymona Brożka). W 7 min było 4-6, akcje Szymona Brożka i Filipa Mleczki doprowadziły jednak w 8 min do remisu 6-6. W kolejnych minutach, goście zdobyli pięć bramek nie tracąc żadnej i w 16 min wygrywali 11-6. Końcówka pierwszej odsłony przyniosła już wyrównaną grę i do przerwy notowano wynik 9-15.

W 24 min Kacper Czechowski zmniejszył straty naszej drużyny do czterech „oczek” (12-16), ale dwie minuty później zespół z Szaflar znów prowadził różnicą sześciu bramek (18-12). W kolejnych minutach historia powtórzyła się. W 33 min po następnej bramkowej akcji Kacpra Czechowskiego na tablicy pojawił się rezultat 17-21, a trzy minuty później było 18-24. W 38 min Pałac ponownie zbliżył się do rywali na dystans czterech trafień (21-25), w końcowym rozrachunku przegrywając 22-28 (9-15).

MKS Pałac Młodzieży: Damian Rymanowski – Szymon Brożek 6 i 9, Filip Mleczko 5 i 8, Marcel Kula 5 i -, Mateusz Wróbel 3 i -, Krzysztof Martowicz 1 i 0, Kacper Czechowski 0 i 5, Filip Ciępka 0 i 0, Filip Kozioł 0 i 0, Mikołaj Srebro 0 i 0, Bartosz Żołądź 0 i 0.