Dwie porażki piłkarek ręcznych Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie porażki piłkarek ręcznych Pałacu

Pierwszy weekend grudnia nie był udany dla młodych piłkarek ręcznych MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W sobotę swój domowy mecz przegrała drużyna występująca w klasie dziewcząt (na zdjęciu), dzień później z wyjazdową porażką pogodzić musiały się juniorki.

Występująca w lidze dziewcząt drużyna piłkarek ręcznych MKS Pałac Młodzieży Tarnów

W przedostatnim meczu małopolskiej ligi juniorek, trenowana przez Tomasza Śmieszka „siódemka” MKS Pałac Młodzieży Tarnów zagrała na wyjeździe z Koroną Handball Kielce. W 5 min było jeszcze 2-2, sześć minut później kielczanki prowadziły już 6-2. Na celny rzut Aleksandry Pazdro, gospodynie odpowiedziały sześcioma trafieniami i w 18 min po akcji Pauliny Podsiadło wygrywały 12-3. Sześć minut później Martyna Adamczyk zmniejszyła straty Pałacu do siedmiu „oczek” (14-7), końcówkę pierwszej połowy Korona Handball wygrała jednak 5-0, powiększając przewagę do 12 bramek. Po przerwie gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana, choć cały czas toczyła się pod dyktando kielczanek. W 50 min prowadziły one 28-12, sześć minut później na tablicy pojawił się wynik 31-14. Końcowe fragmenty przyniosły wymianę celnych rzutów i mecz zakończył się porażką Pałacu 17-33 (7-19).

MKS Pałac Młodzieży: Nadia Buch – Martyna Adamczyk 5, Magdalena Leśniak 5, Aleksandra Pazdro 2, Dagmara Biedroń 1, Julia Iwaniec 1, Weronika Klich 1, Monika Kopciuch 1, Paulina Zielińska 1, Martyna Dębowska, Daria Gąciarz, Weronika Gondek.

Punktów nie udało się zdobyć również najmłodszym szczypiornistkom Pałacu, występującym w klasie dziewcząt. W meczu drugiej kolejki, podopieczne trenera Łukasza Szostaka przegrały w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Tarnowie z Kusym Kraków 7-12 (2-6). Spotkanie rozpoczęło się bardzo niedobrze dla tarnowianek, które w 11 min przegrywały 0-5. Pierwszą bramkę dla Pałacu zdobyła w 14 min Julia Kapustka, a wynik do przerwy ustaliła w 20 min Emilia Wolska. Po czterech minutach drugiej połowy i bramkach Julii Kapustki (z rzutu karnego) oraz Marii Frączek, nasz zespół przegrywał tylko 4-6, w 30 min było natomiast 6-8. Skuteczna gra w ostatnich minutach meczu Aleksandry Pleszyńskiej spowodowała jednak, że mecz zakończył się pięciobramkową porażką tarnowianek.

MKS Pałac Młodzieży: Wiktoria Kobylarczyk – Maria Frączek 3, Julia Kapustka 3, Emilia Wolska 1, Olga Denisiuk, Milena Kalinowska, Julia Kubiś, Klaudia Schab, Oliwia Szymańska.