Dwie porażki piłkarzy

Środa nie okazała się udana dla naszych zespołów, grających w seniorskich ligach piłki nożnej. Swoje mecze przegrali zarówno piłkarze Tarnovii, jak i zawodnicy Iskry Tarnów.

Mecz klasy "A" w piłce nożnej: Iskra Tarnów - LKS Wierzchosławice-Ostrów

Występująca w spadkowej grupie czwartej ligi, Tarnovii zagrała na wyjeździe z Watrą Białka Tatrzańska. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 1-0 (1-0). Jego losy rozstrzygnęły się w 27 min, kiedy Marcel Zając po samotnym rajdzie zmusił do kapitulacji Szymona Leśniaka. Na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek, tarnowianie zajmują piętnaste miejsce w tabeli, co oznacza, że do końca walczyć będą musieli o zachowanie ligowego bytu.

W klasie „A”, Iskra Tarnów zmierzyła się w wyjazdowym pojedynku z WKS Siemiechów. Po pierwszej połowie tarnowianie prowadzili 1-0, a jedyną do przerwy bramkę zdobył w 19 min Miłosz Mosio. Po zmianie stron gospodarze szybko odrobili jednak te straty. W 49 min do remisu doprowadził Jacek Śliwa, a siedem minut później Maciej Gryzło wyprowadził zespół z Siemiechowa na prowadzenie 2-1. W 64 min do drugiego tego dnia remisu doprowadził Damian Kubala, ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. W 85 min wynik na 3-2 (0-1) dla WKS Siemiechów ustalił Marcin Łabuz. Na dwie kolejki przed zakończeniem, Iskra plasuje się na dziesiątym miejscu.

(sm)

Zdjęcie ilustracyjne