Dwie przegrane czwartoligowców - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie przegrane czwartoligowców

Kolejnych porażek doznały nasze zespoły występujące we wschodniej grupie małopolskiej czwartej ligi piłkarskiej. W dwudziestej szóstej kolejce, Tarnovia uległa Popradowi Muszyna, a Metal Tarnów musiał uznać wyższość Okocimskiego Brzesko.

Mecz czwartej ligi piłki nożnej: Tarnovia - Poprad Muszyna

Spotkanie na boisku przy ul. Bandrowskiego rozpoczęło się pomyślnie dla tarnowian. W 26 min bramkę dla Tarnovii zdobył bowiem Czesław Ogorzały. Do szatni oba zespoły zeszły jednak przy stanie 1-1, w 43 min między słupki trafił z rzutu karnego Dawid Dyląg. Tuż po przerwie (46 min) na listę strzelców wpisał się Jakub Klóska i było 1-2. Ten sam zawodnik w 66 min podwyższył prowadzenie zespołu z Muszyny. W 80 min nadzieje tarnowskich kibiców na korzystny rezultat przedłużył strzałem z „jedenastki” Czesław Ogorzały. Minutę później rozwiał je jednak Karol Matras, ustalając wynik na 4-2 (1-1) dla Popradu.

W spotkaniu w Brzesku, jedyna bramka do przerwy padła w 20 min, a jej autorem był Konrad Kuliszewski. Po zmianie stron tarnowskiego bramkarza dwukrotnie pokonał natomiast Dawid Lizak (57 oraz 90+2 min) i mecz zakończył się porażką Metalu 0-3 (0-1).

Na osiem kolejek przed zakończeniem sezonu, Tarnovia jest jedenasta, a mający o pięć punktów Metal klasyfikowany jest na dwunastej pozycji.