Dwie sparingowe wygrane siatkarek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie sparingowe wygrane siatkarek

Siatkarki beniaminka Tauron Ligi, Roleski Grupy Azoty ANS Tarnów po raz pierwszy zaprezentowały się przed tarnowską publicznością. We wtorek i w środę, w meczach rozgrywanych w Arenie Jaskółka Tarnów, podopieczne trenera Marcina Wojtowicza dwukrotnie pokonały IŁ Capital Legionovię.

Siatkarki Roleski Grupa Azoty ANS Tarnów

Dwa pierwsze sety wtorkowego pojedynku zakończyły się pewnymi wygranymi gospodyń. Trzeci, w którym na boisku w tarnowskim zespole pojawiły się zmienniczki, miał znacznie bardziej wyrównany przebieg i ostatecznie przyniósł zwycięstwo zespołowi z Legionowa. Czwarta partia – przed rozpoczęciem meczu trenerzy umówili się, że niezależnie od wyniku rozgrywane będą cztery sety – znów miała wyrównany przebieg. Tym razem lepsze okazały się jednak tarnowianki i spotkanie zakończyło się ich, zwycięstwem 3-1 (25-17, 25-18, 23-25, 25-22).

Pierwsza partia meczu rewanżowego była jednostronnym widowiskiem, zakończonym pewną wygraną siatkarek Roleski Grupy Azoty ANS. Losy kolejnej – zakończonej sukcesem przyjezdnych - rozstrzygnęły się natomiast dopiero po grze na przewagi. W dwóch następnych setach znów górą były siatkarki z Tarnowa, wygrywając cały mecz 3-1 (25-10, 27-29, 25-20, 25-17).

W najbliższy poniedziałek i wtorek (10-11 października) oba zespoły rozegrają kolejne dwa mecze sparingowe, tym razem w Legionowie. W piątek, 14 października i w sobotę, 15 października siatkarki Roleski Grupy Azoty ANS zagrają natomiast w hali Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie z E.Leclerc Radomką Radom. Przed pierwszym spotkaniem o punkty czeka je jeszcze wyjazdowy pojedynek z BKS Bostik Bielsko-Biała (22 października).