Dwie wygrane koszykarzy - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie wygrane koszykarzy

Zwycięstwem dla drużyny MUKS 1811 Unia Tarnów w kategorii chłopców zakończył się mecz z zespołem MKS Kielce. Tarnowianie pokonali rywala 56:31, zdobywając znaczącą przewagę już w pierwszej kwarcie spotkania. Przeciwnika zdeklasowali też młodzici MUKS-u, którzy wygrali z zespołem MKS Gorlice aż 135:31.

Passy wygranych nie udało się podtrzymać juniorom. Mecz z MKK „MDK” Kielce do połowy zapowiadał się nieźle. Tarnowianie schodzili do szatni z przewagą trzech punktów. Fatalnie rozegrana trzecia kwarta, złe podania i niepotrzebne straty, spowodowały utratę przewagi na korzyść kielczan. Czwarta kwarta rozpoczęła się z 10-punktową przewagą rywali, której zawodnicy Unii nie dali rady odrobić.

Drużynie przeciwnej ulegli także najmłodsi zawodnicy MUKS-u, którzy zmierzyli się na wyjeździe z AZS „PK” Korona. Początek spotkania był bardzo nerwowy, po siedmiu minutach wyrównanej gry tarnowianie prowadzili 8:6. Słaba gra w obronie i proste straty w II kwarcie spowodowały, że to Korona wyszła na prowadzenie. O wiele lepszą grę koszykarze Unii poprowadzili w drugiej połowie meczu. Odrobili część strat, zaczęli mocniej pracować w obronie. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 60:42.

Szczegółowe wyniki:

MUKS „1811” UNIA Tarnów I – MKS Kielce – 56:31 – (22:0; 15:5; 9:4; 10:16)
MUKS I: Szumlański 5, Jagoda 2,Głowacz 3, Szwiec 2, Łazarz 8, Szatko Wi. 3, Sowa 6, Plebanek 5, Machala 2, Kozub 7, Szatko Wo. 3, Knapik 10
MKS Kielce: Wiatr 0, Dąbrowski 7, Dynda 0, Tumidajski 10, Kubala 0, Mikrut 0, Wiktorek 0, Guzik 2, Gryboś 2, Matyja 10, Moździerz 0

MUKS „1811” UNIA Tarnów – MKS Gorlice – 135:31 (37:9; 37:5; 33:9; 28:8)
MUKS: Kras 10, Nowak 13, Tyrka 22, Lech 4, Pochroń 2, Kusiak 0, Majchrzak 4, Tryba 19, Kloch 13, Schabowski 11, Moskal 25, Banak 12
MKS Gorlice: Wiktorek 3, Guzik 6, Dynda 0, Jaworski 10, Lorczyk 0, Marczewski 0, Roja 3, Guzik 1, Grybel 4, Duran 4, Matyja 0

MUKS „1811” UNIA Tarnów – MKK „MDK” Kielce – 70:91 – (21:19; 22:21; 9:21; 18:30)
Bogusz 21, Jewuła 16, Ślaski 4, Babiarz 0, Gogola 4, Jewuła 4, Kozdroń 2, Gromadzki 8, Wójcik 11
MDK Kielce: Śnioch 2, Kamiński 0, Prus 13, Fugiński 0, Burzawa 12, Białek 21, Suchenia 0, Trzanowski 1, Mazur 39, Wicha 3

AZS PK Korona - MUKS 1811 II - 60:42 - (11:8; 28:8; 10:14; 11:12) MUKS: Opioła 0, Janik 0, Nazaruk 0, Tyrka 15, Camara 4, Pyzik 4, Idziak Grzegorz 7, Dydyński 8, Podraza 0, Idziak Krzysztof 0, Cholewa 2, Gerlach 0