Dwie wygrane w ligach juniorskich - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie wygrane w ligach juniorskich

Dwa zwycięstwa, w tym jedno po konkursie rzutów karnych, to bilans domowych występów juniorek młodszych i juniorów młodszych MKS Pałac Młodzieży Tarnów, rywalizujących podczas weekendu w rozgrywkach prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Ręcznej.

Juniorzy młodsi MKS Pałac Młodzieży Tarnów

„Siódemka” juniorek młodszych Pałacu zmierzyła się z Gościbią Sułkowice. Zdecydowanie lepiej w ten mecz weszły przyjezdne, które w 11 min po rzucie Kamili Światłoń prowadziły 3-0. W dalszych minutach utrzymywała się kilkubramkowa przewaga Gościbii, w 15 min Gościbia wygrywała 7-3, a pięć minut później 9-4. Trzeci już w tej odsłonie rzut karny Magdaleny Leśniak, trafienie Martyny Adamczyk oraz dwie bramki Moniki Kopciuch, spowodowały jednak, że w 28 min zespół trenera Tomasza Śmieszka przegrywał różnicą jednej tylko bramki (8-9).

Po zmianie stron, w odpowiedzi na trafienie Otylii Konieczkowicz, tarnowianki zdobyły trzy bramki z rzędu i po akcji Martyny Adamczyk prowadziły 12-11. Przyjezdne na chwilę odzyskały prowadzenie (12-13 w 38 min), ale po dwóch rzutach karnych wykorzystanych przez Magdalenę Leśniak, w 42 min było 15-13. Kolejne minuty przyniosły wyrównaną walkę i w 49 min notowano wynik 18-17. Kolejny fragment spotkania należał do zawodniczek Gościbii, które w 56 min wygrywały 21-18. W końcówce zawodniczki Pałacu odrobiły jednak straty, po dwóch bramkach Aleksandry Leśniak oraz rzucie Moniki Kopciuch, mecz zakończył się wynikiem 24-24 (9-11). O podziale punktów decydował więc konkurs rzutów karnych. W meczu Pałac wykorzystał wszystkie siedem „siódemek”, a Gościbia tylko pięć z jedenastu. Okazało się, że nie było to przypadkiem, tarnowianki także i tym razem skuteczniej trafiały z linii siódmego metra, wygrywając 4-2.

MKS Pałac Młodzieży: Oliwia Bajgier – Magdalena Leśniak 7, Martyna Adamczyk 5, Aleksandra Leśniak 5, Monika Kopciuch 4, Oliwia Hołda, Julia Iwaniec, Gabriela Janas, Julia Kasprzykowska, Julia Leśniak.

Rywalem niepokonanych w tym sezonie juniorów młodszych Pałacu był Kusy Kraków. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch bramek zespołu trenera Szczepana Greczyńskiego, szybko jednak na tablicy pojawił się wynik 2-2. W następnym fragmencie więcej z gry mieli tarnowianie, którzy w 7 min po rzucie Konrada Wątroby prowadzili 6-3. W 11 min krakowianie doprowadzili do stanu 8-7, ale trzy minuty później po piątym już trafieniu Jakuba Kociuby, Pałac wygrywał 12-8. W 22 min Korneliusz Małek powiększył przewagę naszego zespołu do sześciu „oczek” (16-10). Dzięki skutecznej grze Adriana Trójniaka i Szymona Smagowicza (do przerwy duet ten zdobył 13 bramek) w 27 min prowadzenie to stopniało jednak do dwóch zaledwie trafień (17-15). W końcówce pierwszej połowy, tarnowianie znów odskoczyli nieco rywalom, schodząc do szatni z czterobramkową przewagą.

W 35 min na tablicy pojawił się wynik 21-19, trzy minuty później po trzeciej z rzędu bramce Pawła Chłopka było jednak 26-19. Kolejne minuty również przebiegały pod znakiem przewagi MKS Pałac Młodzieży. W 41 min tarnowianie prowadzili 28-20, trzy minuty później 31-21, a w 49 min po dwóch z rzędu bramkach bardzo w niedzielę skutecznego Jakuba Kociuby, było 34-22. Jeszcze na cztery minuty przed końcem tarnowianie prowadzili 37-25. W końcówce stracili jednak pięć bramek, wygrywając ostatecznie 37-30 (20-16).

MKS Pałac Młodzieży: Michał Zarzycki, Jakub Zakrzewski – Jakub Kociuba 12, Korneliusz Małek 7, Paweł Chłopek 5, Maciej Gwóźdź 4, Łukasz Mądel 3, Maciej Woliński 3, Klaudiusz Kasprzyk 2, Konrad Wątroba 2, Michał Mucha 1, Kacper Bień, Dominik Jac, Radosław Musiał.