Dwie wygrane zespołów Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie wygrane zespołów Unii

Ostatni weekend października był bardzo udany dla piłkarzy Unii Tarnów. Swoje mecze wygrali bowiem - i to bez straty bramki – zarówno trzecioligowcy, jak i drugi zespół „Jaskółek” (w obu tych wygranych swój bramkowy udział miał Igor Dubas). Powody do zadowolenia mieli po weekendzie również kibice Metalu Tarnów.

Mecz trzeciej ligi piłki nożnej: Unia Tarnów - Wisłoka Dębica

Pokonując 3-0 (1-0) Podhale Nowy Targ, piłkarze trzecioligowej Unii Tarnów nie tylko odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo, ale i sięgnęli po pierwszy komplet punktów na swoim boisku. Jedyna do przerwy bramka padła w 22 min z rzutu karnego, podyktowanego po faulu Bartosza Żurka na Dawidzie Sojdzie, a wykorzystanego przez Tomasza Palonka. Trzy minuty po przerwie, Dawid Sojda skierował między słupki piłkę odbitą przez bramkarza gości po strzale Tomasza Palonka. Wygraną Unii przypieczętował w doliczonym czasie gry (90+7 min), wprowadzony na boisko w 85 min Igor Dubas. Na trzy kolejki przed końcem rundy jesiennej, Unia zajmuje w tabeli trzynaste miejsce.

Z dwójki naszych piątoligowców lepiej tym razem zaprezentował się Metal Tarnów, w wyjazdowym meczu wygrywając 3-0 (2-0) z Radłovią (piłkarze z ulicy Warsztatowej najwyraźniej pozazdrościli swoim kolegom z Tarnovii, którzy tydzień temu pokonali zespół z Radłowa w takich samych rozmiarach). Wynik otworzył już w 3 min Damian Wolański. Prowadzenie gości podwyższył w 42 min Filip Jaśkiewicz, a trzecią bramkę zdobył Paweł Jękosz. Tarnovia w wyjazdowym meczu nie sprostała natomiast Watrze Białka Tatrzańska, przegrywając z liderem 0-2 (0-1). Tarnowianie stracili bramki po strzałach Krystiana Dudka (20 min) i Jakuba Styrenczak (74 min). Po trzynastu kolejkach, Tarnovia jest siódma, a Metal ósmy.

W klasie okręgowej, rezerwy Unii Tarnów przedłużyły do sześciu serię kolejnych wygranych na swoim boisku. W meczu rozegranym na stadionie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Jaskółki” rozgromiły 7-0 (1-0) Wisłę Szczucin, umacniając się na czele tabeli. Jedyna do przerwy bramka padła w 25 min po strzale Igora Dubasa. Tuż po zmianie stron (48 i 50 min) dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Nikita Savchuk. Kolejne dwie bramki zdobył Szymon Mida (65 i 70 min), pozostałe trafienia były dziełem Patryka Zbyluta (74 min) i Franciszka Woloszczuka (88 min).

Jedenasta kolejka nie zmieniła pozycji w tabeli klasy „A”, ekipy Błękitnych 1947 Tarnów. Po wyjazdowej porażce 1-3 (1-1) z Zorzą Zaczarnie, tarnowianie nadal zajmują przedostatnią, dwunastą pozycję. Mecz rozpoczął się dobrze dla gości, dla których bramkę zdobył w 21 min Kamil Tadel. W końcówce pierwszej (41 min) i na początku drugiej (53 min) połowy, Marcin Pociecha skapitulował jednak po strzałach Tomasza Nytki, a wygraną Zorzy przypieczętował w 89 min Łukasz Smołkowicz.

Grająca w klasie „B”, Iskra Tarnów w jedenastej kolejce zremisowała na wyjeździe 2-2 (do przerwy przegrywając 0-2) ze znacznie niżej notowanym w tabeli KS Ryglice i nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli.