Dwie wysokie wygrane młodzików Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwie wysokie wygrane młodzików Pałacu

Drużyny młodzików MKS Pałac Młodzieży Tarnów występujące w rozgrywkach prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Ręcznej zmierzyły się w niedzielę w hali Szkoły Podstawowej nr 23 z UKS TSR Orawa. Oba te pojedynki zakończyły się pewnymi wygranymi gospodarzy.

Młodzicy MKS Pałac Młodzieży Tarnów (piłka ręczna)

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła druga drużyna Pałacu, którą tym razu do boju poprowadził trener Tomasz Ciapała. Po wyrównanym początku (5-5 w 8 min), w 13 min tarnowianie prowadzili już 8-5. Skuteczna gra w końcówce pierwszej połowy duetu Filip Klucznik – Krystian Bielecki, pozwoliła natomiast „siódemce” Pałacu nie tylko na utrzymanie tej przewagi, ale i na powiększenie jej przed przerwą do czterech bramek. W 24 min po dwóch z rzędu trafieniach Jakuba Firleja było 14-9, dwie minuty później po rzucie Kacpra Jeża na tablicy pojawił się wynik 17-11. Jeszcze w 30 min tarnowianie prowadzili tylko 18-13. Potem zdobyli jednak siedem bramek z rzędu, doprowadzając do wyniku 25-13. Rzut karny wykorzystany w ostatniej minucie przez Szymona Wójta zmniejszył jedynie rozmiary przegranej gości. Ostatecznie MKS PM II wygrał 25-14 (12-8).

MKS Pałac Młodzieży II: Michał Stec – Jakub Firlej 6, Filip Klucznik 6, Mikołaj Denisiuk 4, Krystian Bielecki 3, Jakub Wzorek 3, Kacper Marszołek 2, Kacper Jeż 1, Aleks Bouchadane, Konrad Klucznik, Jakub Marzec, Jakub Maślanka.

Konfrontacja pierwszego zespołu MKS Pałac Młodzieży (na zdjęciu) z UKS TSR Orawa rozpoczęła się od trzech bramek gospodarzy. W kolejnych minutach podopieczni trenera Tomasza Ciapały systematycznie powiększali przewagę, która w 10 min po rzucie Igora Bielki wzrosła do siedmiu bramek (10-3). Fragment spotkania między 14 a 17 min gracze Pałacu wygrali 4-0 i po rzucie karnym Dawida Chudyki na tablicy pojawił się rezultat 17-6. W końcówce pierwszej połowy tarnowianie powiększyli jeszcze dzielący oba zespoły dystans, schodząc na przerwę z dwunastobramkową przewagą. W 32 min po trafieniu Pawła Chłopka wzrosła ona do piętnastu „oczek” (24-9), a pięć minut później po serii ośmiu kolejnych bramek – pięć z nich rzucił najskuteczniejszy na boisku Igor Bielko – Pałac prowadził 32-10. Ostatnie minuty miały już wyrównany charakter i mecz zakończył się zwycięstwem tarnowskiej „siódemki” 34-13 (19-7).

MKS Pałac Młodzieży: Jakub Strzała, Jakub Zakrzewski, Szymon Bućko – Igor Bielko 12, Dawid Chudyka 7, Paweł Chłopek 4, Sebastian Nowak 3, Maciej Pal 2, Mateusz Śmieszek 2, Kacper Golec 1, Jakub Kupiec 1, Wiktor Pudło 1, Jakub Solarz 1, Igor Kawa, Tomasz Ziaja.