Dwudzieste piąte zwycięstwo siatkarek - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwudzieste piąte zwycięstwo siatkarek

Na zakończenie zasadniczej fazy spotkań w pierwszej lidze siatkówki kobiet, ekipa Roleski Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonała przed tarnowskimi kibicami LOS Nowy Dwór Mazowiecki 3-2 (25-21, 19-25, 24-26, 25-20, 16-14). Tarnowianki zrewanżowały się więc rywalkom za jedyną porażkę w sezonie i do play-offów przystąpią jako zespół niepokonany w swojej hali. MVP spotkania wybrana została Klaudia Świstek.

Mecz pierwszej ligi siatkówki kobiet: Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów - LOS Nowy Dwór Mazowiecki

Po asie serwisowym Jolanty Filipek przyjezdne wygrywały 4-2. Punkt zdobyty bezpośrednio z zagrywki przez Wiktorię Kowalską wyprowadził jednak nasz zespół na prowadzenie 6-5. W dalszych minutach pierwszego seta również na parkiecie trwała wyrównana walka, w której górą była raz jedna, raz druga drużyna. Bardzo długo żadnej z ekip nie udało się jednak osiągnąć przewagi większej niż jednopunktowa. Dopiero po ataku Marty Dudy i zablokowanej przez Katarzynę Jędrzejewską próbie Gabrieli Ponikowskiej, na tablicy pojawił się wynik 13-15. Po czasie na prośbę trenera Marcina Wojtowicza, dwa punktowe ataki Wiktorii Kowalskiej doprowadziły do remisu 17-17. Chwilę później przy zagrywkach Magdaleny Szabó, nasze siatkarki zdobyły trzy punkty z rzędu, po akcji Klaudii Świstek wychodząc na prowadzenie 21-18. Kolejne akcje przyniosły grę punkt za punkt. Przy stanie 24-21 skutecznie z lewego skrzydła zaatakowała jednak Magdalena Szabó, kończąc rywalizację w tej odsłonie.

Druga partia rozpoczęła się bardzo dobrze dla tarnowianek, które po ataku Gabrieli Ponikowskiej wygrywały 4-0. Po czasie wziętym przez szkoleniowca gości Bartosza Kujawskiego, szybko zrobiło się jednak 4-3. Ataki Klaudii Świstek i Gabrieli Ponikowskiej doprowadziły wprawdzie do stanu 6-3, ale przy zagrywkach Marty Dudy, przyjezdne objęły prowadzenie 9-7. Kolejne dwa udane ataki Wiktorii Kowalskiej, pozwoliły ekipie Roleski Grupy Azoty PWSZ na doprowadzenie do remisu 10-10, a autowy atak Sandry Świętoń, spowodował, że na tablicy widniał rezultat 12-12. Chwilę później dwukrotnie skutecznie zaatakowała Katarzyna Jędrzejewska i nasz zespół przegrywał 14-17. Po okresie wyrównanej gry, lekką przewagę uzyskały siatkarki z Nowego Dworu Mazowieckiego, które po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Izabelę Jaworską wygrywały 23-17. Ostatni punkt w tym secie zdobyła po ataku z prawego skrzydła, Marta Duda.

W trzecim secie po autowym ataku Wiktorii Kowalskiej było 1-2, ale udana próba Adrianny Kukulskiej dała naszym siatkarkom prowadzenie 5-2. Cztery z rzędu błędy przyjezdnych powiększyły przewagę tarnowianek do sześciu punktów (9-3) i o drugą w tej partii przerwę poprosił Bartosz Kujawski. Jego podopieczne szybko zmniejszyły straty do dwóch „oczek” (10-8), ale po bloku Aleksandry Gancarz i Klaudii Świstek przegrywały 9-14. Po ataku Adrianny Kukulskiej nasz zespół wygrywał 17-13, powstrzymany atak Magdaleny Szabó, dał jednak rywalkom prowadzenie 19-17. Tarnowianki szybko odrobiły straty, a po dwóch akcjach Gabrieli Ponikowskiej wyszły na prowadzenie 21-20, końcówka seta należała jednak do drużyny z Nowego Dworu Mazowieckiego. Przy stanie 23-24 skutecznie zaatakowała Aleksandra Gancarz, autowa zagrywka i atak w siatkę Klaudii Świstek przechyliły jednak szalę zwycięstwa na korzyść LOS.

Dwa pierwsze punkty w czwartej odsłonie były dziełem Aleksandry Gancarz. Szybko zrobiło się jednak 3-3 i mimo że po ataku Gabrieli Ponikowskiej tarnowianki prowadziły 5-3, to po punkcie zdobytym bezpośrednio z zagrywki przez Martę Dudę notowano wynik 5-7. Akcja Aleksandry Deptuch dała przyjezdnym prowadzenie 9-8, w kolejnej akcji do remisu doprowadziła Magdalena Szabó i w polu zagrywki stanęła Katarzyna Szczygieł-Głód. Przy jej serwisie, dwa błędy rywalek i dwa udane ataki Agnieszki Cur-Słomki, pozwoliły gospodyniom na objęcie prowadzenia 13-9. Do końca seta podopieczne trenera Marcina Wojtowicza kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku, nie pozwalając przeciwniczkom na zbliżenie się na dystans mniejszy niż trzy punkty. Same, po nieudanej próbie Marty Dudy prowadziły natomiast 22-16. Pierwszą piłkę setową zespół z Tarnowa miał przy wyniku 24-19. Rywalki obroniły ją po ataku Marty Dudy, która obiła tarnowski blok. W kolejnej akcji skutecznie z przechodzącej piłki zaatakowała Gabriela Ponikowska i było 2-2.

O wszystkim zadecydować miał więc tie-break. Dla siatkarek z Nowego Dworu Mazowieckiego była to już jedenasta taka próba w sezonie (bilans 5-5), tarnowianki o zwycięstwo w piątym secie walczyły natomiast po raz czwarty (3-0). Odsłona ta rozpoczęła się od nieznacznego prowadzenia rywalek (1-2), skuteczne ataki Klaudii Świstek dały jednak naszej drużynie prowadzenie 6-2. Po zablokowanym ataku Agnieszki Cur-Słomki przewaga Roleski Grupy Azoty PWSZ zmniejszyła się do dwóch „oczek”, do zmiany boisk doszło jednak przy trzypunktowym prowadzeniu gospodyń. Po kolejnej akcji Klaudii Świstek wzrosło ono do czterech punktów (10-6), Łucja Laskowska doprowadziła jednak do remisu 10-10. Po czasie na prośbę trenera Marcina Wojtowicza, Gabriela Ponikowska zablokowała Sandrę Świętoń, z przechodzącej piłki zaatakowała Aleksandra Gancarz i zrobiło się 12-10. Do kolejnego remisu (12-12) doprowadziła Aleksandra Deptuch, a po ataku Marty Dudy było 14-14. Ostatnie słowo należało jednak do siatkarek z Tarnowa, a konkretnie do Agnieszki Cur-Słomki i Klaudii Świstek, których ataki zakończyły rywalizację w tym pojedynku.

W ćwierćfinale play-offów, nasz zespół zagra z Karpaty Krosno Glass KPU w Krośnie. Pierwszy mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, 2 kwietnia w Krośnie, drugi (w tej fazie gra się do dwóch zwycięstw), w środę 6 kwietnia w Tarnowie.

Roleski Grupa Azoty PWSZ: Katarzyna Wawrzyniak, Magdalena Szabó, Gabriela Ponikowska, Magdalena Ociepa, Wiktoria Kowalska, Klaudia Świstek, Anna Pawłowska (libero) oraz Pola Nowacka, Adrianna Kukulska, Aleksandra Gancarz, Agnieszka Cur-Słomka, Karolina Szczygieł-Głód.