Dwunastobramkowa wygrana rezerw Grupy Azoty Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dwunastobramkowa wygrana rezerw Grupy Azoty Unii

Bardzo udanie zainaugurowała sezon, występująca w trzeciej lidze piłkarzy ręcznych, druga drużyna Grupy Azoty Unii Tarnów. Tarnowianie w wyjazdowym meczu pokonali 33-21 (14-10) UKS Czwórka Libiąż.

Piłka do piłki ręcznej

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu trenowanego przez Dawida Ciochonia. W 11 min po drugiej tego dnia bramce Jakuba Pogonowskiego, tarnowianie prowadzili 6-1. Po okresie gry bramka za bramkę, sześć minut później było 9-4 dla gości. W kolejnych minutach nieco skuteczniejsi byli gospodarze. W 18 min po akcji Pawła Strońskiego przegrywali tylko 6-9, a dziesięć minut później Oleksandr Voitsekhovskyi zmniejszył straty UKS Czwórki do dwóch trafień (10-12). Celne rzuty Kacpra Tumana i Klaudiusza Kasprzyka spowodowały jednak, że do przerwy nasza „siódemka” prowadziła różnicą czterech goli.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch bramkowych akcji libiążan, ale w 34 min po rzucie Sebastiana Kuli, Grupa Azoty Unia II znów była lepsza od gospodarzy o cztery bramki (16-12). W kolejnych minutach, na trafienie miejscowych, tarnowianie odpowiadali zdobyciem dwóch (trzykrotnie) lub czterech bramek. Efekt tego był taki, że w 49 min po akcji Kacpra Bienia na tablicy pojawił się rezultat 16-26. Do ekipy trenera Dawida Ciochonia należały także kolejne minuty. W 55 min po dwóch z rzędu trafieniach Kacpra Tumana, tarnowianie wygrywali 30-18, a trzy minuty później Jakub Pogonowski powiększył rozmiary ich prowadzenia do 13 „oczek” (32-19). Bramkę pieczętującą wygraną zespołu z Tarnowa i ustalającą wynik meczu zdobył Kacper Tuman.

Grupa Azoty Unia II: Jakub Hołda – Mateusz Hoim 9, Sebastian Kula 7, Kacper Tuman 5, Klaudiusz Kasprzyk 4, Jakub Pogonowski 4, Kacper Zając 3, Kacper Bień 1.