Dziesiąte zwycięstwo koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dziesiąte zwycięstwo koszykarzy MUKS 1811 Unii

W trzecim meczu rundy rewanżowej, trzecioligowi koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie-Mościcach z AZS Politechniki Rzeszowskiej. Pojedynek zakończył się wygraną – dziesiątą w tym sezonie - gospodarzy 89-71 (16-10, 29-21, 17-23, 27-17).

Mecz trzeciej ligi koszykówki: MUKS 1811 Unia Tarnów - AZS Politechniki Rzeszowskiej

Mecz rozpoczął się od pięciu punktów gości, a w 4 min po drugiej tego dnia „trójce” Pawła Dobrzańskiego rzeszowianie prowadzili 8-4. Trzypunktowy rzut grającego trenera MUKS 1811 Unii, Dominika Niemczury oraz dwa trafienia Piotra Badełka, spowodowały jednak, że w 7 min było 11-8 dla naszego zespołu. W odpowiedzi na trafienie Jakuba Szubarta, tarnowianie zdobyli natomiast kolejne pięć punktów i po pierwszej kwarcie prowadzili różnicą sześciu punktów.

Początek drugiej „ćwiartki” przyniósł grę kosz za kosz, stąd też w 14 min po akcji 2+1 Kacpra Sowy było 25-20. Następny fragment spotkania tarnowianie wygrali jednak 14-2 – dziewięć z tych punktów zdobył Andrzej Schabowski – i w 18 min po rzucie wolnym Piotra Badełka na tablicy pojawił się wynik 39-22. Minutę później dzięki pięciu z rzędu punktom Dawida Szewczyka było 44-26. W końcówce kwarty goście zmniejszyli nieco straty i do przerwy przegrywali 31-45.

Po trzech minutach gry w drugiej połowie, Dawid Szewczyk doprowadził do rezultatu 52-34, a dwie minuty później po kolejnych dwóch jego trafieniach było już 56-36. W 28 min gospodarze wygrywali jeszcze 60-43. Końcówkę trzeciej kwarty przegrali jednak 2-11 i po „trójce” Pawła Dobrzańskiego, po trzydziestu minutach ich przewaga zmalała do ośmiu punktów (62-54).

Ostatnia część meczu rozpoczęła się od akcji 2+1 Macieja Atamana, w 34 min po ośmiu z rzędu punktach Dawida Szewczyka gospodarze prowadzili jednak 73-59. Kolejne minuty niedzielnego pojedynku również przebiegały pod dyktando naszego zespołu, który w 37 min po rzucie wolnym Michała Walnika prowadził już 80-61. Na początku ostatniej minuty dwukrotnie trafił Mikołaj Ciesielski i było 89-65. W ostatnich sekundach rzeszowianie zmniejszyli dzielący oba zespoły dystans osiemnastu punktów.

MUKS 1811 Unia: Dawid Szewczyk 24 (1x3), Andrzej Schabowski 15, Dominik Niemczura 13 (1x3), Piotr Badełek 7, Michał Moskal 7 (1x3), Mikołaj Stec 7 (1x3), Paweł Zaczkiewicz 6, Mikołaj Ciesielski 4, Dawid Łazarz 4, Adrian Boduch 1, Michał Walnik 1, Daniel Stawarski 0.