Dziesięć bramek rezerw „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dziesięć bramek rezerw „Jaskółek”

Piętnaście punktów w sześciu spotkaniach zdobyły podczas weekendu tarnowskie zespoły grające w seniorskich rozgrywkach piłki nożnej mężczyzn. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Gabriel Kieroński. Jego bramka dała zwycięstwo Unii Tarnów, a dwa trafienia przyczyniły się do efektownej wygranej rezerw „Jaskółek”.

Mecz klasy okręgowej piłki nożnej: Unia II Tarnów - LUKS Zalipie

W dziewiątej kolejce trzeciej ligi, Unia Tarnów zagrała na swoim boisku z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Mecz rozpoczął się po myśli „Jaskółek”. W 26 min Wiktor Putin wykorzystał bowiem błąd bramkarza gości, Łukasza Bartoszyka. Odpowiedź przyjezdnych była jednak bardzo szybka. Sześć minut później uderzeniem z bliska do remisu doprowadził Patryk Dorosz. Rezultat na 2-1 (1-1) dla gospodarzy ustalony został w piątej minucie dodatkowego czasu gry, gdy wprowadzony na boisko w 86 min, Gabriel Kieroński, „główką” sfinalizował podanie Dawida Sojdy. Na półmetku pierwszej rundy, Unia zajmuje ósme miejsce.

W czwartej lidze, po drugie w sezonie, a pierwsze na swoim boisku, zwycięstwo, sięgnął tarnowski Metal. Pierwsza bramka w pojedynku z Okocimskim Brzesko padła w 35 min, gdy na listę strzelców wpisał się Damian Wolański. Ten sam zawodnik po godzinie gry wykorzystał rzut karny i Metal prowadził 2-0. Ostatecznie tarnowianie zwyciężyli 2-1 (1-0), a bramkę dla gości zdobył – również z rzutu karnego – Robert Ślęczka. Zespół z Brzeska grał już wówczas w osłabieniu, w 62 min drugą żółtą kartką ukarany został bowiem Marcin Furmański. Zwycięstwo to pozwoliło Metalowi na awans na czternaste miejsce w tabeli.

Nadal bez punktu zdobytego na wyjazdach pozostaje Tarnovia. W spotkaniu dziewiątej kolejki czwartej ligi, tarnowianie przegrali w Muszynie 0-1 (0-1) z tamtejszym Popradem i klasyfikowani są na dziewiątej pozycji. Jedyna bramka w tym meczu padła w 41 min, a strzelił ją Kacper Smoleń.

Kolejne bardzo efektowne zwycięstwo odnieśli występujący w klasie okręgowej, piłkarze drugiej drużyny Unii Tarnów. Grający przed swoimi kibicami tarnowianie rozgromili LUKS Zalipie 10-0 (4-0), a Szymon Adamski i Dominik Wardzała zaliczyli w tym meczu hat-tricki. Gospodarze, po strzałach tej dwójki - Szymona Adamskiego w 5 min i Dominika Wardzały w 7 min - bardzo szybko objęli dwubramkowe prowadzenie. Przed przerwą dwukrotnie trafił jeszcze Szymon Adamski (22 i 29 min). W pierwszych dwudziestu minutach po zmianie stron, Unia II zdobyła kolejne cztery bramki, na listę strzelców wpisali się Sebastian Jacak (48 min), Gabriel Kieroński (56 i 63 min) oraz Dominik Wardzała (59 min). W końcówce spotkania zdecydowaną wyższość gospodarzy przypieczętowali jeszcze Dominik Wardzała (78 min) oraz Filip Jaśkiewicz (87 min). Po ośmiu kolejkach, drugi zespół Unii jest wiceliderem tabeli.

W klasie „A”, Błękitni 1947 Tarnów zagrali u siebie ze znacznie wyżej notowaną Victorią Koszyce Małe. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 44 min, kiedy między słupki trafił Michał Kwiek. Po kwadransie gry po przerwie, prowadzenie naszego zespołu podwyższył Krzysztof Jachim, a wynik na 3-0 (1-0) dla Błękitnych 1947 ustalił w 84 min Dariusz Duda. Wygrana ta dała tarnowianom awans na jedenaste miejsce w tabeli.

Po komplet punktów sięgnęła także tarnowska Iskra, w meczu klasy „A” wygrywając na wyjeździe 6-2 (3-1) z Orłem Lisia Góra. Bohaterem pierwszych minut był Krystian Dumara, po którego dwóch akcjach (3 i 5 min), Iskra błyskawicznie objęła dwubramkowe prowadzenie. W 22 min podwyższył je Jakub Srebro, a wynik do przerwy ustalił w 42 min Marcin Radoń. Na kolejną bramkę czekać trzeba było do 70 min, gdy na listę strzelców wpisał się Robert Tomasiewicz. Trzy minuty później hat-trick skompletował Krystian Dumara i Iskra wygrywała 5-1. W 89 min szóstą bramkę dla Iskry zdobył Bartłomiej Jarmuła, a rozmiary porażki Orła zmniejszył w 90 min Michał Minorczyk. Zespół z Krzyża klasyfikowany jest na ósmej pozycji.