Dziesięć bramek rezerw Metalu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dziesięć bramek rezerw Metalu

Dwa zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki – tak przedstawia się bilans tarnowskich zespołów grających podczas trzeciego sierpniowego weekendu w seniorskich ligach piłki nożnej mężczyzn. Szczególną uwagę zwraca dwucyfrowa wygrana rezerw Metalu Tarnów.

Piłka do piłki nożnej

Bez punktów w trzeciej lidze pozostają piłkarze Unii Tarnów. W trzeciej kolejce, tarnowianie przegrali na wyjeździe 1-3 (1-0) z Avią Świdnik, a porażka ta zepchnęła ich na ostatnie miejsce w tabeli. Mecz zaczął się po myśli tarnowian, w 14 min Krzysztof Bociek przelobował bowiem miejscowego bramkarza i Unia objęła prowadzenie. Potem między słupki trafiali jednak już tylko miejscowi. W 63 min do remisu doprowadził Adrian Paluchowski, w 77 min „jedenastkę” wykorzystał Paweł Uliczny, a wygraną zespołu ze Świdnika przypieczętował w 84 min Adrian Paluchowski.

W piątej lidze, podobnie jak miało to miejsce w środę, nasze zespoły znów zanotowały komplet możliwych wyników. Co ciekawe, uczyniły to w takiej samej konfiguracji, jak w spotkaniach drugiej kolejki – po komplet punktów sięgnął Metal Tarnów, remis zanotowały rezerwy Unii Tarnów, z kolejną porażką pogodzić musieli się natomiast piłkarze Tarnovii.

Metal w wyjazdowym pojedynku pokonał 3-0 (0-0) Dunajec Zakliczyn. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 65 min, kiedy między słupki trafił Igor Dubas. Ten sam zawodnik w 78 min podwyższył prowadzenie tarnowian, a wygraną zespołu z ulicy Warsztatowej przypieczętował w doliczonym czasie gry (90+5 min) Dariusz Rajczyk. Po trzech kolejkach, Metal klasyfikowany jest na czwartej pozycji.

W wyjazdowym meczu rezerw Unii ze Szreniawą Nowy Wiśnicz, jedyna do przerwy bramka padła w doliczonym czasie gry (45+1 min), gdy na listę strzelców wpisał się Damian Drożdż. Po trzech minutach gry po przerwie i trafieniu Łukasza Musiała było 1-1. W 60 min czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Unii, Jan Mazurkiewicz i jego miejsce między słupkami z konieczności zająć musiał Jakub Ołpiński. Grający w osłabieniu tarnowianie po strzale Maxima Garncarza objęli jednak w 82 min prowadzenie. Sześć minut później piłkę do własnej bramki skierował Mikołaj Mosur i mecz zakończył się remisem 2-2 (1-0). Drugi zespół Unii zajmuje obecnie dziesiątą lokatę.

Na pierwszy w tym sezonie punkt i pierwszą bramkę czekają piłkarze Tarnovii. W trzeciej kolejce ulegli oni na wyjeździe 0-2 (0-1) Kolejarzowi Stróże. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Daniel Kmak w 3 min oraz Daniel Petryla w 58 min. Po trzech meczach Tarnovia plasuje się na przedostatniej, piętnastej pozycji.

Iskra Tarnów w inauguracyjnej kolejce klasy „A” zremisowała u siebie 3-3 (3-1) z Tarnowcem. Bohaterem pierwszych minut był Piotr Partyka, po którego strzałach (10 i 14 min) Iskra prowadziła 2-0. W 36 min prowadzenie tarnowian podwyższył Bartłomiej Jarmuła i … do głosu doszli goście. Tuż przed przerwą (44 min) zdobyli oni pierwszą bramkę po strzale Konrada Poręby. Ten sam zawodnik po raz drugi wpisał się na listę strzelców w 53 min, a wynik ustalił pięć minut później Filip Pytka.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły sezon w klasie „B” rezerwy Metalu Tarnów. W inauguracyjnym spotkaniu rozgromiły one na własnym boisku LKS Olszyny 10-0 (5-0). W meczu tym bramki zdobywało aż 9 zawodników: Hubert Dulęba Czarnecki (50 i 88 min), Patryk Witek (17 min), Eryk Kargula (19 min), Patryk Kaczmarek (37 min), Kamil Chwistek (42 min), Konrad Kolarz (43 min), Paweł Gniadek (61 min), Arkadiusz Rajczyk (63 min) oraz Michał Pawlik (80 min).