Dziesięć medali pływaków w Oświęcimiu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dziesięć medali pływaków w Oświęcimiu

Młodzi pływacy z Tarnowa rywalizowali w sobotę w odbywających się w Oświęcimiu zawodach Pucharu Wszechstronności Stylowej. Każdy z nich musiał wystartować pięciokrotnie - stylem dowolnym, motylkowym, klasycznym, grzbietowym i zmiennym - a efektem ich występów było 97 rekordów życiowych (w 107 startach).

Laura Czuchra i Liliana Książczyk z trenerem Szymonem Szwiecem

Reprezentanci UKS Sokół Mościce Tarnów wywalczyli w Oświęcimiu siedem medali. Piotr Makowski zdobył złoto na dystansie 50 metrów stylem dowolnym oraz brązowe medale na dystansach 50 metrów stylem grzbietowym i motylkowym. Matylda Szwiec zapewniła sobie srebro na 50 metrów stylem dowolnym oraz brąz na 50 metrów stylem motylkowym. Izabela Woźny była trzecia na 100 metrów stylem klasycznym, a Joanna Kuryś zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym. Dwoje podopiecznych trenerki Anny Jasiak stanęło również na podium w klasyfikacji generalnej, do której liczyły się punkty zdobyte we wszystkich pięciu startach. Piotr Makowski uplasował się na drugim miejscu wśród 11-latków, a Matylda Szwiec była trzecia w zmaganiach 10-latek.

Spośród trenowanych przez Sylwię i Szymona Szwieców zawodników UKS Peyomi Tarnów, najlepiej zaprezentowała się Liliana Książczyk, zdobywając brązowe medale w wyścigach na 50 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem zmiennym. W połączeniu z dobrymi startami na pozostałych dystansach dało jej drugie miejsce w klasyfikacji generalnej 10-latek. Drugie miejsce w wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym oraz czwartą lokatę w „generalce” dziesięciolatek zajęła natomiast Laura Czuchra.