Dziewiąta porażka koszykarzy MUKS 1811 Unii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dziewiąta porażka koszykarzy MUKS 1811 Unii

W dziewiątej kolejce spotkań o punkty w grupie „C” drugiej ligi mężczyzn, koszykarze MUKS 1811 Unii Tarnów zmierzyli się na wyjeździe z AZS AGH Oknoplast Kraków. Spotkanie to zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem spadkowicza z pierwszej ligi, który pokonał nasz zespół 128-64 (29-16, 31-21, 27-16, 41-11).

Po 34 sekundach gry i trafieniu Jacka Sulowskiego, na tablicy pojawił się wynik 2-2, na początku 3 min gospodarze prowadzili jednak już 11-2. „Trójka” Jacka Sulowskiego oraz rzut Patryka Hałki, spowodowały, że w 4 min przewaga miejscowych zmalała do czterech punktów (13-9), na niespełna trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty, po rzucie Jakuba Czyża było jednak 27-9. W końcówce tej odsłony krakowianie nie zdobyli już punktów z gry. Tarnowianie punktowali natomiast po „trójce” Błażeja Karlika, trafieniu Patryka Hałki i rzutach wolnych Piotra Targońskiego, dzięki czemu po dziesięciu minutach przegrywali różnicą trzynastu „oczek”.

Po rzucie Michała Medesa przewaga gospodarzy bardzo szybko przekroczyła granicę dwudziestu punktów (38-16 w 12 min). Pięć punktów Patryka Hałki oraz trzypunktowy rzut Dominika Niemczury, pozwoliły ekipie z Tarnowa na zmniejszenie strat do czternastu „oczek” (38-24 w 13 min), a minutę później po akcji 2+1 tego ostatniego na tablicy pojawił się wynik 42-29. W odpowiedzi na dwa trafienia krakowian, pięć punktów zdobył natomiast Błażej Karlik i w 16 min notowano wynik 46-34. Kolejny fragment spotkania gospodarze wygrali jednak 10-0, doprowadzając na minutę przed przerwą do rezultatu 56-34. W końcówce za trzy punkty trafił Błażej Karlik, koszykarze z Krakowa zdobyli jednak kolejne cztery punkty i po pierwszej połowie prowadzili 60-37.

Trzecia „ćwiartka” rozpoczęła się od rzutu za trzy punkty Patryka Hałki, w rewanżu przeciwnicy powiększyli jednak swój dorobek o siedem punktów i w 22 min po rzucie Jakuba Czyża wygrywali 67-40. Po krótkim fragmencie wyrównanej gry (69-44 w 23 min) znów uwidoczniła się przewaga ekipy AZS AGH Oknoplast, która w 25 min po akcji Damiana Dyrdy wygrywała już 77-44. Dwie minuty później po trafieniu skutecznego w końcówce trzeciej kwarty Piotra Badełka było 81-51. W odpowiedzi na trzy punktowe akcje krakowian, w 30 min raz jeszcze trafił Piotr Badełek, ustalając wynik po trzech kwartach na 87-53.

W 32 min po akcji 2+1, grającego jeszcze w poprzednim sezonie w zespole z Tarnowa, Kamila Jewuły, zrobiło się 92-53, a trzy minuty później krakowianie prowadzili 99-59. Jeszcze w tej samej, 35 minucie gospodarze, po wsadzie Michała Medesa, przekroczyli granicę stu zdobytych punktów. W końcowych pięciu minutach, podopieczni trenera Michała Skowrona jedyne punkty z gry zdobyli po akcji Dominika Niemczury, trzykrotnie trafiając ponadto z linii rzutów wolnych. Gospodarze powiększyli natomiast swoją zdobycz punktową o dwadzieścia siedem „oczek”, zdobywając ostatecznie dwa razy więcej punktów od naszego zespołu. Warto dodać, że w zwycięskim zespole aż ośmiu zawodników zakończyło spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym.

MUKS 1811 Unia: Patryk Hałka 18, Błażej Karlik 15, Dominik Niemczura 10, Piotr Badełek 8, Jacek Sulowski 8, Piotr Targoński 4, Dawid Chojnowski 1, Oliwier Bona 0, Andrzej Schabowski 0, Piotr Słapiński 0.