Dziewięć medali lekkoatletów tarnowskiego START-u - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dziewięć medali lekkoatletów tarnowskiego START-u

W dniach 21 – 23 maja w Kozienicach koło Radomia odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce osób ze schorzeniami narządu ruchu i wzroku. Reprezentacja tarnowskiego START-u wywalczyła aż dziewięć medali

W zawodach w Kozienicach udział wzięła czteroosobowa drużyna START Tarnów, którą reprezentowali Agnieszka Kozioł, Joanna Mazur, Bartosz Hajnysz oraz Tomasz Stach. Był to niezwykle udany występ zawodników trenera Bartłomieja Tott, którzy w zawodach tych wywalczyli dziewięć medali oraz ustanowili swoje nowe rekordy życiowe.

Z kompletami medali z zawodów w Kozienicach powrócili Agnieszka Kozioł i Bartosz Hajnysz. Agnieszka Kozioł, startując w biegach sprinterskich, złoty medal zdobyła na dystansie 100m, który pokonała w czasie 16,06 sek. Srebrny medal zawodniczka wywalczyła w biegu na 200m, który ukończyła w czasie 32,66 sek. ustanawiając tym samym swój nowy rekord życiowy. Na dystansie 400m Agnieszka zajęła trzecie miejsce zdobywając tym samym krążek koloru brązowego. Bartosz Hajnysz złoty medal wywalczył w konkurencji pchnięcia kulą, srebrny w rzucie oszczepem natomiast brązowy medal zdobył w konkurencji rzutu dyskiem.

W tych samych konkurencjach co Bartosz Hajnysz wystartował także Tomasz Stach, który mimo że nie zdobył medalu to znacznie poprawił swoje wyniki w porównaniu do tych sprzed roku.

Kolejne trzy medale do dorobku tarnowskiej drużyny dorzuciła Joanna Mazur, która w biegu na 100m zajęła 2 miejsce i wywalczyła srebrny medal. Również na dystansie 400m podopieczna Bartłomieja Tott zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny krążek ustanawiając w tym biegu swój nowy rekord życiowy 1:06,54 sek. W ostatnim swoim starcie, biegu na 200m, Aśka także pobiegła na medal, tym razem już złoty i w tym biegu zawodniczka ponownie ustanowiła nowy rekord życiowy, który wynosi teraz 30,44 sek.

Na zakończenie zawodów nagrodzono ośmioro najlepszych zawodników zarówno w grupie mężczyzn jak i kobiet. W gronie ośmiu najlepszych zawodniczek turnieju na drugim miejscu znalazła się Joanna Mazur a na piątym Agnieszce Kozioł.