Dziewięć straconych bramek „Jaskółek” - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dziewięć straconych bramek „Jaskółek”

Kolejnej bardzo wysokiej porażki doznali wczoraj w domowym meczu piłkarze trzecioligowej Unii Tarnów. W rozegranym na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach pojedynku drużyn, które rozpoczęły sezon od trzech porażek „Jaskółki” przegrały z Wisłoką Dębica 1-9 (1-5).

Piłka do piłki nożnej

Początek spotkania nie wskazywał na takie rozstrzygnięcie. W 21 min po strzale Artura Białego, Unia wyszła bowiem na prowadzenie. Odpowiedź piłkarzy z Podkarpacia była jednak bardzo szybka. Już cztery minuty później do remisu doprowadził Mateusz Geniec, a w 28 min drugą bramkę dla Wisłoki zdobył Kacper Maik. Obaj ci piłkarze przed przerwą jeszcze raz wpisali się na listę strzelców (Mateusz Geniec w 34 min z rzutu karnego, Kacper Maik w 42 min), a ponieważ w 38 min tarnowski bramkarz skapitulował także po strzale Jakuba Batora, do szatni dębiczanie zeszli z czterobramkową przewagą.

Po zmianie stron na Stadionie Miejskim w Tarnowie-Mościcach nadal przeważali przyjezdni. Po godzinie trener gości wprowadził na boisko czterech nowych zawodników, a trzech z nich trafiło między słupki tarnowskiej bramki. Jako pierwszy dokonał tego w 62 min Krzysztof Zawiślak. W 76 min prowadzenie Wisłoki podwyższył Krzysztof Żmuda, a rezultat ustalił w 90 min Dominik Kulon. Autorem drugiej w tej części spotkania – a siódmej ogólnie – bramki był w 73 min Nikita Nazarenko.