Dziewięciolatka znowu pierwsza - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Dziewięciolatka znowu pierwsza

Dziewięcioletnia Maja Oleksy reprezentująca barwy klubu MKS Tarnovia po raz szósty w tym roku wygrała zawody z cyklu Pucharu Dzieci i Młodzików we wspinaczce sportowej. Ostatnia w tym roku edycja odbyła się w Warszawie na ścianie wspinaczkowej „Murall”.

Maja w konkurencji „na prowadzenie” wywalczyła srebro. „Na czas” była pierwsza. Dobra dyspozycja podczas warszawskich zawodów pozwoliła podopiecznej Tomasza Oleksego uplasować się na szczycie klasyfikacji generalnej.

Bardzo dobrze wystartowała też jej klubowa koleżanka Weronika Wróbel. W kategorii młodziczek zdobyła srebro „w prowadzeniu" i złoto „na czas”. Dało jej to drugie miejsce w klasyfikacji. Na drugim stopniu podium w konkurencji „na czas” stanął Oskar Szalecki (także klub MKS Tarnovia), który wystartował w kategorii „dzieci".

Pozostali reprezentanci Tarnowa w konkurencji „prowadzenie” zajęli następujące pozycje: 8. miejsce – Oskar Szalecki, Zosia Wach, 14. miejsce – Antonina Primowicz, 19. miejsce – Kamil Damian, 21. miejsce – Julita Kapias, Joanna Kosiaty, 22. miejsce – Wojciech Kaczówka, 31. miejsce – Aleksander Gurgul, 33. miejsce – Filip Cierpich, 35. miejsce – Antonina Primowicz.

W konkurencji na czas: 5. miejsce - Zosia Wach, 8. miejsce – Gabrysia Golec, 10. miejsce – Kamil Damian, 13. miejsce – Wojtek Kaczówka, 17. miejsce – Daria Nawój, 21. miejsce – Joanna Kosiaty, 23. miejsce – Julita Kapias, Antonina Primowicz, 25. miejsce – Aleksander Gurgul, 27. miejsce – Filip Cierpich.

W zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z 40 klubów z Polski.