Edyta Ropek trzecia w Pucharze Świata w Wujiang - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Edyta Ropek trzecia w Pucharze Świata w Wujiang

W miniony weekend w chińskim Wujiang zakończyła się ostatnia edycja tegorocznego pucharu we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Bardzo dobrze sezon startowy zakończyła Edyta Ropek, zawodniczka MKS Tarnovia Grupa Azoty, która wywalczyła trzecie miejsce. W klasyfikacji generalnej  PŚ 2015 najwyżej sklasyfikowanymi Polakami zostali Marcin Dzieński z AZS PWSZ Grupa Azoty, plasujący się na czwartym miejscu i Edyta Ropek, która zajęła piątą pozycję w rankingu.

Ostatnia edycja pucharu odbyła się w miejscowości Wujiang w okolicach Szanghaju. Polskę reprezentowało sześcioro zawodników. Najlepsze spośród Polaków, trzecie miejsce wywalczyła Edyta Ropek, dla której był to szesnasty sezon startowy w zawodach międzynarodowych. Na piątej pozycji uplasowali się Marcin Dzieński i Aleksandra Rudzińska. Siódme miejsce wywalczyła Klaudia Buczek z KU AZS PWSZ Tarnów, Grupa Azoty, piętnaste miejsce zajął Michał Lewicki z MKS Tarnovia Grupa Azoty Start, szesnasta w rywalizacji była Anna Brożek z KU AZS PWSZ Tarnów. W ostatniej edycji pucharu zwyciężyli Maria Krasawina z Rosji i Reza Alipourshena z Iranu.

W klasyfikacji indywidualnej PŚ 2015 w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodniczek uplasowało się aż pięć Polek. Najlepiej w tym sezonie startowała Edyta Ropek, która zajęła piąte miejsce. Bardzo dobrze radziły sobie pozostałe zawodniczki: na szóstej pozycji uplasowały się Aleksandra Rudzińska, siódma jest Klaudia Buczek, ósma Patrycja Chudziak z Pol-Inowex Skarpa Lublin, dziesiąte miejsce w zestawieniu zajmuje Monika Prokopiuk z Pol-Inowex Skarpa Lublin. Najlepiej startującym w tym sezonie Polakiem jest Marcin Dzieński, który zajął czwarte miejsce. Puchar Świata 2015 trafił w ręce Marii Krasawiny z Rosji i Qixin Zhonga z Chin.