Edyta Ropek trzecia w trzeciej edycji PŚ 2011 - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Edyta Ropek trzecia w trzeciej edycji PŚ 2011

W rozegranej w włoskim Daone trzeciej edycji pucharu świata 2011 zawodniczka MKS Tarnovia, Azoty Tarnów Alpinus Team Edyta Ropek zajęła trzecie miejsce. Ze względu na opady deszczu nie rozegrano rundy finałowej, a wyniki z rundy eliminacyjnej uznano za ostateczne.

O wynikach zdecydowały sobotnie eliminacje, w których Edyta Ropek z czasem 22,98 sekundy plasowała się na trzeciej pozycji. W rywalizacji kobiet zwyciężyła Rosjanka Alina Gaydamakina, która w drugim biegu tej rundy ustanowiła nowy rekord trasy 21,13 sekundy. Drugie miejsce przypadło Włoszce Sarze Morandi, ubiegłorocznej rekordzistce z Daone, która w pierwszym biegu eliminacyjnym uzyskała czas 21,17 sekundy. Pozostałe dwie reprezentantki Polski uplasowały się na następujących pozycjach: Klaudia Buczek (Salewa MKS Tarnovia) – 9 miejsce (27,08 sekundy), Monika Prokopiuk (Skarpa Lublin) – 10 miejsce (27,50 sekundy).

Po trzech edycjach pucharu Edyta Ropek umocniła się na pozycji liderki rankingu Pucharu Świata 2011. Z ilością 230 punktów wyprzedza w rywalizacji Rosjanki Marię Krasavinę (188 punktów) i Alinę Gaydamakinę (180 punktów).