Edyta Ropek zwyciężyła w Pucharze Świata w Chamonix - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Edyta Ropek zwyciężyła w Pucharze Świata w Chamonix

Zawodniczka MKS Tarnovia Azoty Tarnów Alpinus Team zwyciężyła w drugiej edycji Pucharu Świata 2011 we wspinaczce na czas, uzyskując w finale rewelacyjny czas 9,19 sekundy na dystansie 15 metrów. Świetnie podczas tych zawodów zaprezentowała się Aleksandra Rudzińska z Skarpy Lublin, która w eliminacjach pobiegła 9,13 sekundy i ostatecznie zajęła 7 miejsce.

Ola i Edyta są obecnie najszybszymi zawodniczkami świata, obie podczas tych zawodów zbliżyły się do aktualnego rekordu świata, który został ustanowiony w 2009 roku podczas mistrzostw świata w Xining przez Chinkę Cuilian He i wynosi 9,04 sekundy. Warto dodać, że od tego czasu zawodniczki z Azji nie są w stanie zbliżyć się do swoich rekordów, za to reprezentantki Rosji, Francji i Polski zaprezentowały w Chamonix rewelacyjną formę uzyskując regularnie czasy poniżej 10 sekund.