Efektowna inauguracja rundy wiosennej - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna inauguracja rundy wiosennej

Bardzo efektownie zainaugurowały rundę wiosenną pierwszoligowe piłkarki Tarnovii. W zaległym meczu dwunastej kolejki, podopieczne trenera Michała Jarząba rozgromiły u siebie 8-2 (6-1) UKS 3 Veronica Staszkówka Jelna, umacniając się na czwartym miejscu w tabeli.

Strzelecki festiwal naszego zespołu rozpoczęła już w 1 min Gabriela Krawczyk, dobijając piłkę po strzale Katarzyny Białoszewskiej. W 23 min do remisu doprowadziła wprawdzie Wiktoria Dudka, ale odpowiedź Tarnovii była bardzo szybka. Minutę później na ponowne prowadzenie wyprowadziła nasz zespół Agnieszka Derus, a w 28 min wynik na 3-1 podwyższyła Gabriela Krawczyk. W końcówce pierwszej połowy, bramkarkę przyjezdnych dwukrotnie – w 32 i 41 min – pokonała jeszcze Agnieszka Derus, a w 37 min na listę strzelczyń wpisała się Julia Szostak.

W 57 min swoją bramkę zdobyła, debiutująca w oficjalnym meczu Tarnovii, Alicja Duszyk i gospodynie prowadziły 7-1. Dziewięć minut później po raz drugi tego dnia do siatki trafiła Wiktoria Dudka, a wynik meczu ustaliła w 87 min Katarzyna Białoszewska. Dzięki jej trafieniu, tarnowianki ustanowiły swój klubowy rekord, po raz pierwszy w historii pierwszoligowych występów zdobywając osiem bramek (dotychczasowe najlepsze osiągnięcie to siedem trafień w tegosezonowych konfrontacjach z Piastovią Piastów i … UKS 3 Staszkówka Jelna).