Efektowna inauguracja sezonu koszykarek Pałacu - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna inauguracja sezonu koszykarek Pałacu

Bardzo udanie zainaugurowały sezon drugoligowe koszykarki MKS Pałac Młodzieży Tarnów. W wyjazdowym meczu pierwszej kolejki tarnowianki nie dały szans koszykarkom UKS Żak Nowy Sącz, gromiąc gospodynie 90-50 (21-15, 24-13, 18-6, 27-16).

Po pierwszej kwarcie sądeczanki mogły jeszcze mieć nadzieję na korzystny rezultat, przegrywały bowiem różnicą sześciu tylko punktów. Do przerwy przewaga Pałacu wzrosła jednak niemal trzykrotnie, do szatni oba zespoły zeszły bowiem przy prowadzeniu MKS PM 45-28.

Po zmianie stron podopieczne trenera Pawła Michalika nadal dzieliły i rządziły na parkiecie. Po trzydziestu minutach prowadziły już 63-34, aby ostatecznie zwyciężyć różnicą 40 „oczek”. Warto podkreślić, że tarnowski szkoleniowiec dał w tym spotkaniu szansę gry wszystkim dwunastu zawodniczkom, a każda z nich wpisała się do meczowego protokołu, zdobywając punkty.

MKS Pałac Młodzieży: Julia Świętochowska 14, Magdalena Kuraś 13, Oliwia Węglarz 12, Natalia Malaga 10, Paulina Liszka 8, Kinga Wilk 8, Debora Sajdak 6, Julia Węglarz 6, Magdalena Maksymowicz 5, Michalina Gołębiowska 4, Sylwia Siedlik 2, Weronika Węglarz 2.

W drugiej kolejce, tarnowianki czeka w najbliższą niedzielę (godz. 12) wyjazdowy mecz z Wisłą Can-Pack II Kraków, która w inauguracyjnym spotkaniu przegrała na wyjeździe 73-75 z MLKS MOS Rzeszów.