Efektowna pucharowa wygrana Tarnovii - TARNÓW - Polski Biegun Ciepła

Efektowna pucharowa wygrana Tarnovii

W rozegranym wczoraj spotkaniu drugiej rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej w Tarnowie, czwartoligowa Tarnovia rozgromiła na wyjeździe 9-1 (3-1), grający na co dzień w klasie okręgowej, LUKS Skrzyszów.

Francis Bigas z Tarnovii

Pierwszą bramkę zdobyli skrzyszowianie, w 17 min na listę strzelców wpisał się Bartosz Podlasiewicz. Minutę później do remisu doprowadził Czesław Ogorzały, a przed przerwą dwukrotnie – 29 i 32 min – do bramki gospodarzy trafił Kacper Szot. Po siedmiu minutach gry po przerwie było już 6-1. W 48 min miejscowego bramkarza pokonał bowiem Czesław Ogorzały, minutę później w jego ślady poszedł Kacper Szot, a w 52 min hat-trick skompletował Czesław Ogorzały. W końcowym kwadransie tarnowianie dorzucili do swojego dorobku strzeleckiego kolejne trzy trafienia: w 75 min do bramki trafił Daniel Ptak, w 86 min swojego gola zdobył Francis Bigas, a w 88 min wygraną zespołu z ul. Bandrowskiego przypieczętował Czesław Ogorzały.

Dzisiaj o awans do trzeciej rundy powalczą dwa inne tarnowskie zespoły. Metal Tarnów zagra na wyjeździe z LKS Szynwałd, który w pierwszej rundzie pokonał po rzutach karnych Olszynkę Ołpiny (w regulaminowym czasie mecz zakończył się wynikiem 3-3). Unia Tarnów zmierzy się natomiast w Pleśnej z tamtejszym Pogórzem, które w poprzedniej rundzie wygrało 2-1 - spotkanie to zostało ostatecznie zweryfikowane jako walkower dla zespołu z Pleśnej - z Zorzą Zaczarnie. Początek obu meczów o godz. 16.30.